Кіднепінг поруч: Про що слід знати батькам після викрадення дитини у Києві

Найперше, що потрібно запам'ятати батькам – на жаль, в нинішніх реаліях ні на секунду не можна спускати очей з дитини. Особливо, на вулиці

Кіднепінг поруч: Про що слід знати батьк…

Вихідними столицю сколихнула жахлива новина: з-під одного зі столичних дитсадків на цілком благополучній Оболоні викрали грудну дитину. В п'ятницю ввечері батько дитини прийшов з малюком у садок, щоб забрати старшу доньку, залишив немовля у дитячому візочку під сходами першого поверху закладу, а коли повернувся, виявив, що немовляти немає. На пошуки дитини підняли особовий склад поліції, кияни кинулися репостити повідомлення у соцмережах та придивлятися до підозрілих пішоходів з малими дітьми. Зрештою, історія мала щасливий кінець: наступного дня, менш ніж за добу поліція знайшла викрадену дитину у Вишгороді під Києвом.

У зв'язку з цим Depo.Київ вирішив замислитися, які висновки варто зробити батькам з цієї історії. Аби ні з ким такого більше не сталося.

Перше. Ніколи не можна залишайти візок з дитиною без нагляду. Особливо на вулиці чи у під'їзді. Навіть якщо треба заскочити у кіоск за хлібом на хвилинку-другу, дитину краще взяти з собою. Напевно, батько викраденої дитини також думав, що за кілька хвилин з його немовлям нічого не станеться. І так, напевне, і було багато разів до того. Як виявилося, "так було" викрадачів не зупиняє. І їм треба зовсім мало часу для своєї чорної справи. Просто взяв дитину – і пішов.

Друге. У під'їздах деяких будинків є спеціальне місце для "паркування" дитячих колясок, і деякі батьки залишають дитину у візку в цьому місці. Мовляв, потрібно швиденько збігати до квартири за підгузком чи іграшкою. В такому випадку також варто не полінуватися і взяти малюка з собою, а візок можна і залишити. Адже навіть якщо у під'їзді є консьєрж, він все одно не вбереже малюка від можливого викрадення злочинцями.

Третє. Якщо треба сходити у великий магазин, то краще йти туди з кимось, аби мати можливість контролювати дитину. Діти часто губляться у гіпермаркетах. Мабуть, кожен хоч раз у житті чув, як у гучномовець працівники магазину повідомляють, що знайшлася дитина і вона чекає на батьків біля адміністрації торговельного закладу. Гіпермаркет, можна сказати, є зоною підвищеної небезпеки для батьків з маленькими дітьми, особливо тими, що вже почали бігати, активно познаючи світ. Варто лише відвернутися на хвильку, потягнутися за товаром, як дитина миттю чкурне в інший відділ. Разом з тим, дитина впадає у паніку, коли розуміє, що загубилася. Ну а далі вже черга панікувати за батьками - коли вони просто не можуть знайти свою дитину. І таких випадків - сотні.

Трохи старших дітей, які вже ходять до садочку, треба самотужки забирати додому, а не сподіватися, що на вулиці ще світла пора доби, і з дитиною нічого не станеться. Саме діти, які самотужки ходять з дитсадку додому, можуть стати об'єктами для викрадачів. Так само може бути і з "першачками", які тільки пішли до школи. Як мінімум, хоча б перші тижні потрібно відводити дитину до школи і забирати її звідти. Дитина й так перебуває у певному стресі, коли тільки пішла до школи. А тому самостійна дорога "дім-школа/школа-дім" може наражати "першачка" на небезпеку, коли до нього підійде незнайома людина з невідомими намірами і запропонує "провести" або ще якусь "допомогу".

Старшим дітям, які вже можуть самостійно ходити до школи та з навчання додому, варто регулярно нагадувате, що не можна заходити, наприклад, до ліфту з незнайомими чоловіками, і так далі. Окрім того, потрібно донести до дитини, що не потрібно починати розмову з незнайомцями на вулиці. А якщо якийсь чоловік чи жінка настійливо пропонують кудись з ними йти, дитині можна і покричати на усю вулицю, щоб привернути до себе увагу перехожих. І нічого поганого в цьому нема.

Звичайно, у житті бувають різні випадки і не факт, що вищеописані поради вбережуть від халепи. Але це той мінімум, який повинні знати і батьки, і діти, щоб знизити шанси викрадачів дітлахів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme