Про що домовилися МВФ і Україна щодо Антикорупційного суду

Міжнародний валютний фонд та Україна врешті досягли домовленостей щодо остаточного варіанту законопроекту про Антикорупційний суд

Як повідомили "ДС" обізнані джерела у Верховній Раді, якщо український парламент проголосує за нижче перелічені пункти, в МВФ будуть вкрай задоволені результатом, передає Depo.ua.

Загалом останні домовленності з МВФ стосуються питань, які викликали найбільше суперечок між парламентарями та громадськими антикорупційними активістами під час голосування за законопроект щодо АКС у першому читанні.

Йдеться про підсудність справ, які передаються Антикорупційному суду, відбір і повноваженням членів Громадської ради міжнародних експертів, яка гратиме важливу роль у відборі суддів, та, власне, повноваженнях суддів АКС.

Підсудність

Антикорупційний суд має отримати всі статті НАБУ, окрім того низку інших корупційних статей, які є у віданні прокуратури, СБУ та Державного бюро розслідувань, де збиток більше 30 тис. доларів. Таким чином 90% справ майбутнього АКСУ - це будуть справи НАБУ.

Експерти Громадської ради

Сімох експертів до Громадської ради міжнародних експертів має відібрати Вища кваліфікаційна комісія суддів. Умови прописані так, що експертами можуть бути тільки іноземці. Їх має подати сім міжнародних структур (кожна може подати до трьох кандидатів, а ВККС вибере членів). Жодного українця там не буде навіть теоретично.

Судді

Знята норма про обов'язковість п'ятирічного річного стажу для кандидатів в судді АКС. Поки Україна наполягає, щоб в кожній трійці був хоч один суддя зі стажем. МВФ хоче цю норму ліквідувати.

Вимоги до суддів - такі ж як і до всіх інших суддів інших судів. Знято вимогу антикорупціонерів, що суддями не можуть бути чинні політики, прокурори та інші.

Підслідність суддів належить до компетенції ДБР. А сам суд почне роботу відтоді, як буде набрано 35 суддів (десять з них апеляційна палата).

Право вето при відборі суддів

Норма поки погоджується. Українська сторона наполягає на наступній формулі: якщо кандидат вважає, що його неправомірно зрізали - пише скаргу в ВККС. Остання більшістю голосів приймає рішення дозволити чи не дозволити кандидату продовжити участь в конкурсі.

Якщо ВККС дає позитивне рішення - збирається спільна комісія експертів і всіх 16 членів ВККС, яка двома третинами має вирішити долю конкурсанта. Щоправда, ця норма ще остаточно не погоджена.

Розгляд Верховною Радою законопроекту про Антикорупційний суд в другому читанні запланований на наступний вівторок, 22 травня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #МВФ