UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Про уряд, Богдана і Медведчука: Топ-13 заяв Зеленського

Минулого тижня виповнилось 100 днів від того, як Володимир Зеленський став президентом України. Традиційної прес-конференції він не дав, але зняв інтерв’ю, яке транслював телеканал 1+1

Про уряд, Богдана і Медведчука: Топ-13 з…

Depo.ua пропонує ознайомитися з найяскравішими заявами з цього виступу.

Президент сам відстежує соцмережі і пише коментарі

(На питання, як починається ранок президента) Я говорив це у промові на День Незалежності України, що прокидаюсь з повідомленням з фронту - пострілів стільки-то, втрат стільки-то. Я дуже радий, що зараз це зменшилося в рази. Я отримую ці смски три рази на день, коли там нуль - це дуже приємні моменти

(На питання, як реагує на негативні коментарі) Погано. Дуже погано. Я ж така людина, що – я ж цього не робив, я дійсно працюю, я дійсно хочу, щоб ми перемогли у всіх справах і у війні, і щоб все було добре в Україні. За що?

(На питання, хто відповів "Скинув в лічку" на коментар на Фейсбуці "Зеленскому пора показать яйца", хто написав той коментар)

Ні-ні, я сам, особисто все роблю.

Радиться з дружиною

Я раджусь з нею, кажу відверто, з дуже складних питань, бо в неї дуже твереза думка. Кожній людині потрібні люди, які кажуть правду. Непотрібно бути в теплій ванні, особливо, коли ти президент України, чи якась інша відповідальна посада, це дуже важливо

Зблизився з батьком

Мама, як дзвонила мені три рази на день, так і відбувається. З батьком ми дуже рідко говорили через різні причини, зараз ми більше говоримо, стали ближчими. Він мені каже речі, які я від нього не чув багато років. Він пишається мною. І, коли ми після розмови на ту чи іншу тему, на серйозні теми, він мені радить багато всього, а коли ми закінчуємо розмову, ми говоримо один одному "Я тебе люблю"

Чому Зеленський не їздить на роботу на велосипеді

Я чесно скажу - мені не дозволяють. Через що... Не буду зараз називати прізвищ людей, від яких може бути небезпека. Ми отримуємо інформацію, через що мені не дозволяють. І було вже декілька прикладів, коли, скажімо, образно кажучи, зовсім було небезпечно.

Про стосунки з Андрієм Богданом

Він така, просто, нетерпляча людина, якби ви знали. Він не може іноді, як то кажуть, угомонитись. Я йому кажу: що ти постійно виставляєш в інстаграмі? Що ти за людина? Що ти у фейсбуці? Куди ти поліз до журналістів? Чого ти з ними сваришся? Він повинен заспокоїтись. Впливати на мене, він знає, що це дуже-дуже складно. Але він знається на цьому, в нього в політиці більший досвід, це правда, що іноді він дає дуже креативні думки, це так і є. Він мені може шепотіти: "А ти забув сказати про це", я йому кажу: "Андрію, заспокойся", він: "Ти бачиш, що він сказав?"

Про Богдана на весіллі в Сен-Тропе на День Незалежності

Богдан пішов у відпустку, я навіть не знав, куди він їде, це не моя справа. Він пішов у відпустку, і це було не 24-го. Це важливо розуміти, що він не приїхав саме у День Незалежності в Сен-Тропе. Він поїхав за 4 чи за 5 днів. Це його відпустка офіційна. Ми домовились – я підписав відпустку, є папери. Він на 24-те був запрошений на весілля до свого товариша чи когось, я не знаю цих людей. Я йому подзвонив і сказав, що він неправий в цій ситуації, він не міг бути, як один з реальних, потужних людей у владі, і друга людина після мене зараз, коли ще немає уряду, і він не має права на День Незалежності твоєї країни в Сен-Тропе гуляти. Я думаю, що він неправий. Чи порушував він закон – так, не порушував. Але я думаю, що не все законами міряється. Але спеціально на День Незалежності, хочу захистити його в цьому питанні, він не їхав у Сен-Тропе, хоча він неправий.

Про дві телефонні розмові Путіним

Я подзвонив йому тому, що я бачив рішення Міжнародного трибуналу з приводу наших моряків і кораблів, я бачив, що всі строки пройшли, і ніхто нам не повертає наших хлопців. І я зрозумів, що ми не можемо більше чекати, тому що щодня ми втрачаємо наших людей на фронті і ми втрачаємо можливості впливу на Захід з приводу повернення наших моряків, і ми втрачаємо наших дітей. Батьки моряків чи діти, чи дружини вони багато разів приходили сюди – і вони говорили, що ніхто, ні адвокати, ні омбудсмени, ніхто не поверне нам наших дітей, подзвоніть, будь ласка, Путіну.

І я розумів тоді, тому що тут була напружена така атмосфера, особливо в ЗМІ, особливо в Міністерстві закордонних справ, тому що вони дуже не хотіли, очільники попередника мого, які дуже не хотіли допустити моєї розмови з президентом Росії. Для них це таке питання політичне, а для мене людське. Для них – не дай Боже зараз моряки повернуться через розмову Зеленського з Путіним, не дай Боже таке відбудеться. Я за це їх і… не хочу казати про моє відношення до них. Тому я вирішив йому подзвонити, ми познайомились, у нас була розмова десь 30 хвилин. Ми говорили про повернення наших хлопців, про наступні кроки, про ситуацію на Донбасі, про війну на Донбасі. Він казав мені інформацію, якою він володіє, я йому говорив про інформацію, яку знаю я. І це різні інформації про те, що відбувається на Донбасі. У нас була, я гадаю, предметна розмова, тому що ми визначили, яким чином і в який термін ми повинні повернути наших хлопців.

Друга розмова була – я подзвонив після загибелі наших хлопців на Донбасі. В першій розмові ми говорили про припинення вогню, друга розмова була термінова – я сказав: "Ми ж з вами домовились про припинення, а там відбувається". Теж був обмін інформацією, про яку я не хочу зараз говорити – просто не можу, не маю права. І про більш уточнені кроки з приводу повернення хлопців, і не тільки моряків.

Про тарифи на комуналку

Задача є, поставлена новому уряду: вони повинні показати модель. І якщо модель не буде зменшення комуналки, будемо прощатися з урядом. Все що вони зможуть, вони зроблять. Питання не в тому, яка ціна комуналки, питання в тому, який відсоток від того, що отримує людина пенсії чи зарплати, вона сплачує за комуналку. Це ж питання. І таку структурну проблему, таке структурне завдання ставиться новому  уряду. Дивись, комуналка може бути такою ж – ринкові ціни, таке інше – тоді збільшуємо пенсії, збільшуємо субсидії, збільшуємо заробітну плату. Тобто ми говоримо про відсоток. Не може 50, 60, 70, 80 чи 90 відсотків від тієї суми, яку отримує, людина сплачувати за комуналку. Ну просто не може. Помре людина. Навіщо ми працюємо, для кого, навіщо ці складні економічні формули?

Тобто вони знають мою позицію і щось готують. Така ж історія готується з приводу кредитування. Готують, щоби послабити цей відсоток, щоб відсоток був зменшений. Готують формат, щоб у 20-му році у людей була можливість купувати ті чи інші речі, нерухомість чи землю. Купувати за інший відсоток. Тому що я розумію, що таке 17-18 відсотків. Просто неможливо сплачувати такий кредит.

Про депутатів, яких вже хочуть купити

До них вже ходять люди. Чому я так реагую на це і вони знають, що я по телефону казав вже деяким. Я їм казав відверто: я вас приб’ю. Знайду і приб’ю просто. Я їм сказав. Це просто ганьба. Тому вони знають моє відношення.

Про мову і захист прав меншин

Дуже складне питання. Яке б не було рішення, воно буде бити по президенту і парламенту дуже сильно. Я впевнений, що повинен бути законопроект про захист прав меншин. І там повинно все бути виписано: їх мова, їх віра і… І достатньо – армія у нас одна, українська. Мені здається, що повинен бути такий законопроект, який захищає їх права. Якщо людина вивчає українську мову, вона для неї не рідна, але вона намагається її знати, але для неї рідна мова татарська, російська угорська, яка різниця. Та діти вже у цієї людини всі говорять українською, чи онуки. А якщо людина працювала 40-50 років на цю країну. Якщо так було і вона працювала на Україну, коли та була ще в складі СРСР. Вона що не така людина, щось змінилось? Тому треба захищати права меншин, я впевнений. Знайти оцю модель, про яку я сказав.

Про зустріч з Трампом, яка планується

Це стратегічний партнер України в багатьох галузях – в економіці, енергетиці, безпеці енергетичного сектору, незалежності, ОПК. Там дуже багато пунктів, про які ми повинні домовитись. І від них дуже залежить багато. Це дійсно підтримує Україну. З президентом треба зустрітись, познайомитись, подивитись в очі, сказати, що їх цікавить в країні, ми скажемо – що нам потрібно від них. Ми не будемо стояти з протягнутою рукою, ми пропонуємо: інвестуйте в країну, нам потрібні більш дешеві гроші. Я розумію, що немає довіри до правоохоронної системи, але будемо над цим працювати. Ми повинні бути сильною, незалежною країною і пишатись нею. І їхати просто сказати: "Будь ласка, дайте нам трошки грошей, ви така велика країна, ми будемо вас підтримувати" - ні, ми нормальна країна, у нас просто іде війна, ми сильна країна, і у нас дуже гарні люди, і не дурніші за будь-яку Америку. Тому давайте разом працювати. У вас є зацікавленість в економіці, в підприємствах, в землі, в енергетичному комплексі, тому давайте -  давайте гроші, інвестуйте, ми готові говорити з Америкою про бізнес між країнами. Є ще питання міжнародних відносин, питання рішення припинення війни, очікуємо на їхню підтримку, але вони відверто підтримують.

Про обіцянки продати президентські літаки

Один маленький там не працює, я його не бачив. Є два літаки ще – один невеличкий наш "Ан", я на ньому літаю з групою швидкого реагування по Україні, і є один більший літак – він для міжнародних зустрічей. Я не буду говорити, що я не можу цього зробити з питань безпеки, але це є правда, я не можу сьогодні продати ці два літаки просто тому, що в мене така кількість термінових вильотів, що я не можу собі це дозволити. Мало того, для країни це дуже погано. От в мене дві-три області і плюс Донбас, наприклад: ми вилітаємо на літаку, потім у нас гвинтокрил, після гвинтокрила ми сідаємо в якісь джипи і їдемо в зону АТО. Ну не літають в зону АТО поки що рейсові літаки. Повірте мені, тут про комфорт не йдеться мова, просто деякі питання треба вирішувати дуже швидко.

Про Медведчука і фінансування його партії

Партія Медведчука, там є ще великі питання, чи це його партія, чи там тимчасове об’єднання і хто вони такі. Є великі питання, звідки у них гроші на фінансування партії, звідки гроші на фінансування каналів. У нас є відповіді - обсяги кеша звідки і з якої країни вони все це отримують. І це буде дуже гучна історія, яка дуже погано закінчиться.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook