"Приватна" армія в Раді: Чи зможе Зеленський позбутися тіні Коломойського

У майбутній фракції "Слуги народу" можна нарахувати біля п’ятдесяти депутатів, які так чи інакше орієнтуються на групу впливу колишніх "приватівців"
 

"Приватна" армія в Раді: Чи зможе Зеленс…

Людей, яких пов’язують з Коломойським, у наступному парламенті набирається багато. Однак навряд чи можна казати, що всі вони орієнтуватимуться виключно на нього і його інтереси. Тому що інтереси Ігоря Валерійовича – це не вплив на весь парламент, а контроль тих напрямків, які потрібні його бізнесу, - комітетів з питань ПЕК, бюджету, фінансової політики і банківської діяльності, податкової та митної політики. Ну і, не виключено, з питань свободи слова та інформаційної політики, аби мати можливість у разі чого прикрити від тиску "1+1" та інші свої медіа-ресурси. Тому буде інтригою, кого посадять в крісла керівників цих парламентських комітетів.

Так само інтригою буде входження його людей до складу нового уряду. Про те, хто його очолить, поки можна лише здогадуватися. У ЗМІ називають прізвища Владислава Рашкована, технократа, мінусом якого, проте, є рівновіддаленість від всіх груп впливу в Україні, що ці групи впливу навряд чи влаштовує, і людей, чиї імена чітко асоціюються з Коломойським – Ігоря Палиці та Андрія Богдана. Перспективнішим виглядає останній: він має і юридичну, і економічну освіту, у Палиці такого фаху немає. Але уряд – це не лише прем’єр. Тому припустимо, що Коломойському в новому Кабміні будуть дуже цікаві портфелі міністра фінансів, економіки, енергетики, можливо, ще й інфраструктури.    

Ще один очевидний інтерес Коломойського може лежати у площині отримання контролю над столицею. Тільки лінивий не говорить про дочасні вибори в Києві і ймовірне балотування на них гендиректора "плюсів" Олександра Ткаченка. Таким чином, інтерес головного екс-"приватівця" наразі можна звузити до кількох речей: спроможність лобіювати своїх менеджерів на керівні посади в держпідприємствах, зокрема, в "Центронерго", "Нафтогаз", отримання сатисфакції за "Приватбанк", ну і доступ до ресурсів Києва через свою людину в кріслі мера. Більш ніж справедлива компенсація за внесок у перемогу Зеленського на президентських виборах.

Хто ж ті люди, які здатні стати опорою Коломойського в новій Раді. Їх можна нарахувати більше п’яти десятків у списку та на округах. Насамперед, група "плюсів" - Олександр Ткаченко, Олександр Дубінський, Ольга Василевська-Смаглюк, Сергій Швець, а також В’ячеслав Рубльов, Ігор Палиця, Тарас Батенко, Богдан Яременко, Ірина Костанкевич, Юрій Мисягін, В’ячеслав Медяник, Сергій Демченко, Дмитро Чорний, Владислав Бородін, Сергій Северин, Олександр Трухін, Олександр Юрченко, ще остаточно невідомі переможці на округах на Івано-Франківщині, де усі висуванці від "Слуги" якось пов’язані з Олександром Шевченком, а, отже, з групою екс-"приватівців", з їх впливами також пов’язують переможців від "СН" на округах Харківщиниі Одещини.

Отже, якщо Коломойський отримає таку  суттєву групу впливу в парламенті, він зможе за бажання час від часу нагадувати про себе Зеленському. Розколювати фракцію у нього потреби немає, це програшно в іміджевому плані, та й коли ще випаде такий зручний історичний шанс завести стільки людей до парламенту, а ось отримувати взамін важливих голосувань якість "смачні блюда" у вигляді контролю над держпідприємствами – цілком. Адже якщо відняти від наявних на зараз майже 250 зелених "штиків" людей, орієнтованих на Коломойського, то ніякої монопольної більшості не складається.

До того ж не слід забувати, що у Ігоря Валерійовича можуть бути й інші варіанти для впливу на Зеленського та його фракцію. Приміром, тиснути на владу через інші фракції, ту ж "Батьківщину". Адже з Юлією Володимирівною у нього склалися гарні стосунки, він її навіть бачив прем’єр-міністром.

Утім може так статися, що Коломойському і не доведеться провокувати якісь внутрішні кризи у фракції "СН", вони виникнуть і без нього. А от за те, на чиєму боці у цей момент опиняться його люди в Раді, Банковій доведеться заплатити. Це ж насправді дуже вигідно: спочатку з тобою розраховуються посадами та мандатами у ВР за допомогу на президентських виборах, а коли фракція, до якої ввійдуть люди, котрих єднає хіба зелений бренд, тріскатиметься по швах, за повторну допомогу вимагаєш додаткових преференцій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook