Приватбанк виграв у Коломойського справу щодо заставного майна

Верховний суд підтримав позицію ПриватБанку та ухвалив рішення на його користь у справі за позовом компанії колишнього співвласника банку Ігоря Коломойського, яка намагалася вивести майно банку з-під застави
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу банку.

Зазначається, що компанія колишніх власників Приватбанку "Ерлан" подала до суду на ПриватБанк з вимогою погасити борг банку перед Національним банком України за кредитом рефінансування. У заставі за цим кредитом було майно цієї компанії.

Таким чином компанія колишніх власників Приватбанку намагалася припинити іпотеку та звільнити майно, передане товариством у забезпечення виконання зобов’язань Приватбанку перед НБУ за кредитом.

"Однак Велика Палата Верховного Суду підтвердила позицію ПриватБанку та відмовила у задоволенні позову, зробивши при цьому декілька важливих для всієї банківської спільноти правових висновків", — зазначили у Приватбанку.

Нагадаємо, НБУ заявив, що екс-акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський вкотре намагається заблокувати позов Національного банку у Швейцарії за допомогою українських судів, що свідчить про небажання Коломойського виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами поруки.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу.

13 травня Суд відхилив апеляцію Нацбанку на користь екс-акціонерів Приватбанку.

28 травня "Приватбанк" оскаржив рішення щодо незаконності націоналізації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна