Притулок "збитих льотчиків": Навіщо Гриценко об‘єднався з Катеринчуком і Томенком

Схоже, потенційний кандидат у президенти Анатолій Гриценко взяв за правило щотижня повідомляти про вихід на свою політичну орбіту супутників, які тривалий час "літають" на холостому ходу

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Притулок "збитих льотчиків": Навіщо Гриц…

Тиждень тому було оголошено про призначення начальником його штабу нардепа Віктора Чумака, а сьогодні спільну з Гриценком прес-конференцію провели колишні члени парламенту Микола Катеринчук і Микола Томенко. Про приєднання більш рейтингових кандидатів очевидно вже не йдеться – кожен з них бачить себе фігурою, а не пішаком у чужій партії на українській політичній шахівниці.

Про те, що додадуть кампанії Гриценка новоприбулі, можна частково судити з їхніх політичних біографій. А вони сповнені крутими віражами. Нардеп п'яти скликань Миколи Томенко зараз очолює громадський рух "Рідна країна", зареєстрований як партія. До того побував членом партій "Реформи і порядок", "Батьківщина" (був заступником голови партії), обирався до Ради від "Нашої України" і "Блоку Петра Порошенка". Як екс-віце-прем'єр в уряді Юлії Тимошенко запам'ятався пропозицією поставити на ковзани весь склад Кабміну. Перед відставкою виступив з викриттями фактів корупції в оточенні президента Ющенка. Двічі, 2007 і 2008-2012 рр., був заступником голови Верховної Ради.

2014-го на виборах президента підтримав опонента Юлії Тимошенко – Петра Порошенка й став його довіреною особою. З 2014 року – народний депутат VIIІ скликання від "Блоку Петра Порошенка Солідарність" (№8 у списку). Заступник голови фракції БПП. У грудні 2015-го оголосив про свій вихід з фракції БПП і проурядової коаліції, протестуючи проти ухвалення Держбюджету-2016 і т. зв. "бюджетних" законів. 29 березня 2016 року голова ВР Володимир Гройсман оголосив про дострокове припинення депутатської каденції Томенка на підставі рішення з'їзду БПП.

Тоді ж, до речі, Гройсман оголосив про дострокове припинення повноважень ще одного нардепа від БПП, Єгора Фірсова. Того, який разом зі своєю партією "Альтернатива" ще з травня цього року перебуває в команді Гриценка.

Щодо позбавлення мандату Томенко позивався до Вищого адмінсуду України, але це рішення було залишене в силі. Після того він випав з активного політичного життя. Іноді з'являвся в ефірах, критикував Порошенка, проте у цьому нічого нового немає.

Микола Катеринчук – нардеп трьох скликань. 2004 року став довіреною особою кандидата в президенти Ющенка, надалі займав керівні посади в партії "Наша Україна". 2005-го менше року попрацював першим заступником голови Державної податкової адміністрації України. 2006-го покинув "Нашу Україну", пояснивши це небажанням партійного керівництва реформуватися. У вересні 2007 року створив Європейську партію, яка на виборах того року увійшла до виборчого блоку "Наша Україна — Народна самооборона", а Катеринчук отримав 5 місце у списку НУНС. На парламентських виборах 2012 року переміг по мажоритарному округу на Вінниччині вже як представник об'єднаної опозиції "Батьківщина".

Як і повідомляв раніше Depo.ua, у штабі Гриценка Катеринчук уже присутній: відповідає за юридичні питання, у тому числі за один із найважливіших блоків – захист результатів виборів. Його люди працюють у команді полковника, проводять тренінги щодо правових моментів кампанії. Натомість Микола Томенко відповідатиме за стратегію виборчої кампанії екс-міністра і його медійні комунікації. Також він стане керівником виборчої кампанії Гриценка в Києві.

Сьогодні ж майбутній кандидат назвав ім'я очільника свого виборчого штабу в столиці. Це Наталія Новак – народний депутат від "Блоку Петра Порошенка". Вона давно співпрацює з Гриценком, заради чого свого часу полишила команду Віталія Кличка. На місцевих виборах 2015 року в столиці балотувалася на посаду Київського міського голови від партії "Громадянська позиція".

Представивши на прес-конференції нових політичних попутників, Анатолій Степанович "послав сигнал" владі про те, що виконавці гіпотетичних фальсифікацій "сядуть надовго". Йшлося про очікувані кандидатом і його штабом фальсифікації результатів майбутнього голосування. Будуть ці підтасовки чи ні – ще невідомо, але заявами про "махінації і тиск злочинної влади" полковник вже зараз намагається підстрахуватися від можливої поразки на виборах.

Гриценко вкотре запросив стати на єдину платформу Вакарчука й інших кандидатів. Та чим ближче до виборів, тим більш очевидна марність цих закликів. Усі, хто володіє більш-менш реальним ресурсом, вже ведуть власні кампанії з прицілом якщо не на президентські, то на парламентські вибори. Так, за повідомленнями ЗМІ, поставив своє приєднання до команди Гриценка на паузу відомий політик Роман Безсмертний.

При цьому піар-технологія довкола об'єднання може спрацювати і в інтересах Гриценка. Хоча б тому, що в його арсеналі досі не видно інших більш-менш сильних кроків чи тем. А от скільки рейтингових балів вона йому принесе, сказати наразі важко.

Справді, Томенко і Катеринчук з їхнім політичним досвідом є якісними агітаторами й публічними обличчями. Та для реалізації їх потенціалу необхідні майданчики: телевізійні ефіри на центральних чи принаймні рейтингових регіональних телеканалах. Чи будуть такі можливості у "Громадянської позиції", залежатиме від обсягів фінансування і того, хто з власників каналів зробить ставку на Гриценка.

Важливою є й реальна готовність ветеранів української політики працювати на перемогу в команді, враховуючи їхні політичні біографії. Крім того, об'єднання з політиками, які тягнуть за собою довгий шлейф різних історій, містить у собі загрози для Гриценка, адже таким чином ширшає коло зручних для інформаційних атак об'єктів. Битимуть по Томенку, Чумаку чи Катеринчуку – а падатиме рейтинг Гриценка. Чи готовий кандидат до цього?

Ще один момент – за будь-яким об'єднанням мають стояти люди. Томенко і Катеринчук як окремі політики – непоганий набуток, але у кожного з них більш чи менш "живі" структури. А це люди, які також щось хочуть отримати з цих виборів. І вони будуть дотичними до штабу. Простіше кажучи, мінус об'єднань у тому, що кожен прийде у цей монастир зі своїм статутом - власним баченням шляхів і власне предмету перемоги. Без поєднання цих інтересів "Громадянська позиція" ще до дня голосування з цілісної команди ризикує перетворитися на притулок для збитих, але дуже амбітних, льотчиків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme