Прикордонники пояснили, як діє безвіз з ЄС для дітей

Для того, щоб їздити до Європи без візи, дітям так само, як і дорослим, обов'язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт громадянина України

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Держприкордонслужбу.

У відомстві зазначили, що закордонний паспорт дітям від народження і до 16 років оформляється строком на 4 роки. Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії – на 10 років.

У Держприкордонслужбі також додали, що до 12 років діти не здають відбитки пальців, тим не менш такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в'їзд до ЄС. Вже з 12 років ця процедура є обов'язковою, а підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи з 14 років.

Діти віком від 16 років і старші мають право подорожувати до Європи без віз самостійно, до 16 років виїжджати за межі України можна лише у супроводі обох батьків, або у супроводі одного з батьків чи з довіреною особою, маючи при собі нотаріально завірену згоду батьків.

Якщо дитина віком до 16 років виїжджає з одним із батьків (опікунів, усиновлювачів), то необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків (опікуна, усиновлювача). В той же час якщо один із батьків живе за кордоном, то згоду засвідчують у консульських установах МЗС України.

Якщо один із батьків не хоче підписувати згоду, то такий спір вирішується у судовому порядку.

Нагадаємо, що 11 травня Євросоюз остаточно затвердив безвізовий режим для громадян України. Але для цього треба мати біометричний паспорт. Це рішення набере чинності в ніч на 11 червня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme