Причин турбуватися через заяви МВФ немає, очікуємо на продовження співпраці, – радник Зеленського

Радник президента України Олег Устенко запевнив, що причин для хвилювання щодо можливого завершення співпраці України з МВФ немає, бо ВВП росте, гривня стабільна, а сама співпраця, на його думку, обов'язково продовжиться

Причин турбуватися через заяви МВФ немає…
Фото: НВ

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Радіо НВ".

Радник президента Олег Устенко заявив, що причин для хвилювань після завершення роботи місії МВФ в Україні немає.

Причин для цього Устенко назвав цілих три – упевненість у продовженні співпраці, очікуване зростання ВВП та стабільність курсу гривні.

Разом з тим, радник президента заявив, що технічна частина переговорів із МВФ продовжується. Цим займаються три відомства – міністерства фінансів та юстиції, а також Національний банк.

Нагадаємо, що 13 лютого місія МВФ завершила роботу в Україні, так і не узгодивши із українським урядом можливий перегляд програми Stand-By.

У Офісі президента заявили, що така відсутність результату говорить про те, що Україна "твердо захищає свою позицію". Радник голови ОП Тимофій Милованов висловився іще яскравіше, заявивши, що місія МВФ в Україні обкакалася.

А голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев заявив, що в 2021 році Україна зможе обійтися без грошей МВФ – і це не стане катастрофою.

Довідка: Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-Вy відновила свою роботу в Україні з 11 січня. 

Раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко оцінив  шанси перегляду програми співпраці України з МВФ Stand-By як високі. Він зазначив, що наприкінці 2020 року було зроблено кілька важливих кроків: НБУ спрямував проект закону про банківську діяльність до Верховної Ради, було затверджено держбюджет та внесені зміни до законодавства щодо повернення повноважень НАЗК.

Міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав в інтерв’ю австрійському виданню Der Standard, що Україна хоче змінити формат співпраці з Міжнародним валютним фондом до 2023 року. Зокрема, Марченко вважає за необхідне, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною щодо своїх запозичень. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme