Прибуття COVID-вакцини в Україну: Зеленський подякував індійцям та показав відео з аеропорту

Президент України Володимир Зеленський відреагував на прибуття в Україну першої партії вакцини проти коронавірусу CoviShield, яку виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca

Редактор стрічки новин
Прибуття COVID-вакцини в Україну: Зеленс…
Фото: Facebook Максима Степанова

Відповідне повідомлення з'явилося у Twitter українського президента, передає Depo.ua.

"Перші 500 тисяч доз вакцини проти COVID19 прибули в Україну. Ми вдячні індійським партнерам за підтримку. Ми розпочнемо вакцинацію якомога швидше. Нам потрібно боротися з COVID разом", - написав Зеленський.

Він також оприлюднив відео, на якому видно вантаж із літака, який привіз вакцини. 

Що за препарат CoviShield і як він діє

У червні 2020 року велика шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca, зареєстрована у Лондоні (Велика Британія) уклала ліцензійну угоду з Інститутом сироватки крові в Індії (Serum Institute of India) на постачання одного мільярда доз для країн з низьким та середнім рівнем доходу, зобов'язавшись забезпечити 400 млн до кінця 2020 року.

CoviShield – це одна з двох вакцин від коронавірусу, що отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Друга – Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech.

Вакцину CoviShield (AstraZeneca) виробляють у місцевому Інституті сироватки крові – це найбільший у світі виробник вакцин. Він виробляє понад 50 мільйонів доз на місяць.

Важливо, що вакцину CoviShield, як і AstraZeneca, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус, однак захворіти від нього неможливо. Коли вакцину вводять пацієнтові, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла та готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію.

Щеплення роблять двічі, з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцину можна безпечно зберігати при температурі 2-8°С, а щеплення робити у наявних кабінетах лікарів. Це полегшує розповсюдження та використання цієї вакцини, у порівнянні з деякими іншими.

Для порівняння, вакцину від Pfizer можна зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів.

Нагадаємо, 22 лютого Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування.

23 лютого в аеропорту "Бориспіль" приземлився літак із першою партією вакцини проти коронавірусу CoviShield, яку виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що наразі вантаж терміново розмитнюється і вакцина відразу поїде в регіони, щоб почали робити щеплення згідно з першим етапом вакцинації. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme