Президентка Естонії повчала Зеленського, що не можна поступатися суверенітетом України

Україна має шукати рішень, щоб війна на Сході була закінчена, але повернення бранців Кремля не може стати ціною втрати незалежності держави
 

На цьому наголосила президентка Естонської Республіки Керсті Кальюлайд після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Війна на Сході і окупація Кримського півострова — це ті речі, які не можна прийняти. І ми будемо нагадувати про це знову і знову на міжнародному рівні. Звичайно, ми повинні шукати рішення. Україна має шукати рішення. Міжнародна спільнота повинна рухатися до рішень. І нещодавній обмін полоненими може бути помітним кроком на цьому шляху. Але це не може стати ціною суверенітету України", – підкреслила Кальюлайд.

Водночас вона запевнила, що Естонія завжди буде підтримувати кроки України на цьому шляху, а також у продовженні процесу реформ та боротьбі з корупцією.

"Коли ваша країна перебуває в такій ситуації, це великий виклик. І ми вам співчуваємо. Але в України немає іншого шляху. І я знаю, що нинішні лідери України знають про це. І тільки так Україна може залишатися на шляху, який іде ближче до ЄС і НАТО. Це те, що ми обговорили глибоко з паном Президентом. І я запевнила, що ми готові продовжувати практичну співпрацю, робити практичні кроки. І ми записуємо, де саме вам потрібна наша допомога, на вашу думку. І ми її надамо також на міжнародному рівні", – зазначила президентка Естонії.

Нагадаємо, за словами голови МЗС Вадима Пристайка, влада хотіла б одночасно провести вибори по всій країні, включно з територіями Сходу, що тимчасово не є підконтрольними Україні. 

Під час зустрічі Зеленський заявив, що вибори на Донбасі пройдуть тільки після виведення окупантів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook