Президента можуть позбавити права звільняти гепрокурорів безпідставно,- Касько

Проект змін до Конституції України, який, як очікується, буде розглянуто на черговій сесії Верховної Ради, позбавляє президента права звільнити генерального прокурора без наявних на те чітких підстав
Depo.Влада
8 серпня 2015 20:28
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник генерального прокурора України Віталій Касько, повідомляє depo.ua посиланням на "112.ua".

"Дійсно в проекті передбачається, що Верховна Рада буде позбавлена, по суті, права висловити недовіру генеральному прокурору. Але і президент не матиме таких повноважень щодо звільнення генпрокурора, які є зараз. У Конституції буде чітко написано (якщо ці зміни пройдуть) про те , що звільнити генпрокурора можна лише в тих випадках, які прямо визначені в законі. Що це означає? Що якщо, прошу вибачення, президент встав не з тієї ноги, це не може бути підставою для звільнення вранці генерального прокурора ", - сказав Касько.

Він додав, що підстави мають бути чітко прописані в законі.

"Це вирок суду, який набрав чинності щодо вчинення кримінального правопорушення цією особою, це досягнення певного віку. Вийти за межі цих підстав не матимуть права ні президент, ні Верховна Рада. Це достатні гарантії того, що генпрокурор буде здійснювати свої повноваження незалежно і без політичного впливу, як досить часто бувало і буває ", - зазначив Касько.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua