Порошенко вніс у Раду проект судової реформи

Президент України Петро Порошенко вніс у Раду проект змін до Конституції в частині правосуддя
Depo.Влада
25 листопада 2015 19:19
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" 30 жовтня затвердила Конституційна комісія, а 9 листопада Національна рада реформ рекомендував внести його на розгляд парламенту.

Коментуючи законопроект, президент акцентував увагу на тому, що суспільство давно чекало оновлення судової сфери, а потім президент просить депутатів розглянути законопроект в максимально короткі терміни.

"Метою запропонованих змін є вдосконалення конституційних основ правосуддя для реалізації принципів верховенства права та забезпечення кожному права на справедливий судовий розгляд справи незалежним і безстороннім судом в розумні строки", - кажуть у прес-службі.

В Адміністрації президента прогнозують, що прийняття законопроекту сприятиме реалізації повномасштабної судової реформи і оновлення суддівського корпусу в тому ключі, як того вимагають європейські стандарти. А крім того, відновить довіру громадян до судової гілки влади і забезпечить належне функціонування прокуратури, адвокатури, системи виконання судових рішень.

Крім того, зазначають, що закон даним законопроектом також деполитизируется судова гілка влади і підвищуються вимоги до професіоналізму суддів, обмежується їх імунітет і оптимізується сама система судоустрою.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада