Президент в Золотому: Як Зеленський переграв ветеранів

Володимир Зеленський приїхав у Золоте-4, звідки мало б стартувати розведення військ. Голова держави поспілкувався з українськими ветеранами, які стоять на позиціях біля населеного пункти і виступають проти розведення. Діалог вийшов напруженим, втім, здається, Зеленському вдалося переграти бійців

Президент в Золотому: Як Зеленський пере…

Зеленський приїхав без попередження, або поговорити про розведення сил і ситуацію на фронті загалом.  Після потужної першої хвилі акцій "Ні капітуляції" напруження у суспільстві Банковій вдалося дещо стишити. У порядку денному засвітилися нові гарячі теми – арешт Сергія Пашинського, затримання Олега Гладковського, а згодом його вихід під скандально низьку заставу. 

Потім спалахнув скандал у комітеті Верховної Ради з питань митної та податкової політики, за яким послідували аж дві серії поліграф-шоу з Олександром Дубінським та Давидом Арахамією у головних ролях.  При цьому саме шоу обіцяє розтягнутися на кілька тижнів. 

Але вчора, 25 жовтня, противники імплементації формули Штайнмайєра знову організували мітинги у кількох містах. Тож збираючись у Золоте, президент логічно прагнув знизити напругу і продемонструвати готовність до діалогу.  Втім, у ветеранів можливості підготуватися до бесіди з головою держави не було. І фактично це визначило перебіг розмови. 

Зеленському вдалося виглядати мужньо – українці бачили, що президент прийшов до людей зі зброєю і не побоявся різких висловлювань. В деякі моменти він піднімав руки вгору – так, ніби на нього вже спрямували кілька стволів. Це посилювало враження беззахисності і при цьому, – рішучості. 

"Ти мені не можеш жодного ультиматиму озвучити. Прийти зброю забрати? Я не розумію, чим ми зараз закінчимо розмову", – звернувся президент до одного з ветеранів. 

Натомість ветерани відверто розгубилися. 

"По Україні були акції", "Люди вимагали зустрічі (...) Люди, які вийшли на заходи", – казав боєць, доволі туманно формулюючи свої думки. 

"Де акції, що мені передали? Денисе, послухай мене. Я президент цієї країни, мені 42 роки. Я ж не лох. Я тобі прийшов і сказав: "Зброю забери". А ти не переводь розмови на акції", – відповів йому Зеленський.

І хоча у мережі вже потрактували відповідь як хамську, така поведінка виглядає доволі органічною з огляду на образ "свого хлопця, що наводить лад" , який Зеленському ліплять технологи ще зі старту президентської кампанії.  Фактично, коли ветерани і спробували обережно поставити президенту ультиматум (те, що вони тренувалися робити поза очі від початку руху), Зеленський натякнув, що практично вони – ніхто. Більше того, він може вингати у будь-який момент, забравши зброю. А не робить так, бо поважає демократію. 

"Є демократія, і є ситуація в країні. Ми до вас зараз серйозно звернулися. Просто приберіть (зброю). Ви воювали. Просто поважайте", – сказав президент. 

Не підготувавшись до зустрічі, ветерани спробували взяти верхню позицію і діалозі. 

"Потрібно з розумом до цього (розведення, – ред.) відноситись", – сказав один з хлопців. 

Звичайно ж, самому президенту це дало можливість перемогти ледь не зі 100%-вим розривом. Адже замість того, аби ставити серйозні питання – наприклад, про позиції, на які Зеленський хоче відвести армію, наявність там фортифікаційних споруд для бійців, – говорити, що насправді, нічого не готово,  вони, фактично, спробували заявити права, рівні з тими, які є у Зеленського.  Та ще й упустивши нагоду привернути увагу суспільства до реальних проблем на фронті. 

І це при тому, що рейтинг президента досі тримається на безпрецедентній позначці у 66%, а акції "Ні капітуляції" у столиці зібрали від сили 19 тисяч. Себто, в такій ситуації могли б спрацювати аргументи, а от гра м'язами видається абсурдною. Тож вірогідно, що наразі позиції ветеранів суттєво похитнуться, а на нові заходи проти дій влади на Сході залучити прибічників буде набагато важче. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"