Президент присвоїв звання Герой України посмертно майданівцю Орленку

Президент України Петро Порошенко присвоїв звання Герой України з врученням ордена "Золота зірка" посмертно активісту Революції гідності Віктору Орленку
Depo.Влада
20 лютого 2016 12:21
ФОТО: depo.ua

Нагороду з рук президента отримала вдова загиблого активіста Галина під час зустрічі президента із сім'ями героїв Небесної Сотні, передаєdepo.uaз посиланням на прес-службу президента. 

Віктор Орленко дістав вогнепальне поранення в голову 18 лютого 2014 біля Будинку профспілок і понад рік перебував у важкому стані в лікарні. 3 червня 2015 р. 54-річний майданівець помер. "Сьогодні хотів би повернути борг ще одному герою Небесної сотні - Віктору Орленку", - сказав президент, передаючи державну нагороду.

Нагадаємо, в Україні 20 лютого відзначають другу річницю перемоги Революції гідності та вшановують пам'ять героїв Небесної сотні. У центрі Києва відбудуться заходи за участю перших осіб країни. Більша частина - на Майдані та в Українському домі.

Протягом зими 2013-2014 рр. у Києві та інших містах України тривало протистояння мітингувальників і міліції. Найкривавішим було протистояння на столичній вул. Інститутській в лютому, де силовики відкрили по демонстрантах вогонь з вогнепальної зброї. Там загинули 105 людей, яких тепер називають Небесною сотнею.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада