Президент перерахував етапи війни на Донбасі

Війна в Україні триває вже рік, а її першим етапом стала анексія Криму
Depo.Влада
21 березня 2015 22:25
ФОТО: depo.ua
Президент перерахував етапи війни на Донбасі
Президент перерахував етапи війни на Донбасі

Про в інтерв'ю телеканалу "Інтер" заявив президент України Петро Порошенко, передає "Укрінформ".

"Війна у нашій країні іде вже цілий рік. Почалася вона з анексії, захоплення Криму, і тоді Україна просто не мала війська і, на жаль, не здатна була себе захистити", - зазначив він.

Другим етапом війни, за словами Порошенка, є початок агресії на Сході України, коли українські військовослужбовці не мали належного ані речового, ані харчового забезпечення і "лише на голому ентузіазмі і потужній підтримці волонтерів вони зупинили першу навалу противника, але вимушені були віддати майже весь Донбас".

Водночас Президент зауважив, що успішні наступальні операції українських бійців з червня минулого року, у результаті яких було звільнено дві третини захоплених територій, належать до третього етапу війни.

Четвертий етап, на його думку, розпочався наприкінці серпня - на початку вересня після того, як на територію України вторглися регулярні російські війська.

Порошенко додав, що далі в хронології ведення війни визначальними є операції 95 та 79 бригад по тилах противника після "Іловайського котла" й режим "артилерійської тиші" у грудні, а також старт "Мінського процесу".

"Із січня місяця поновилися активні бойові дії, коли ворог намагався наступати на Маріуполь, коли ворог намагався захопити Піски, Водяне, Опитне, Шахтне, вгризшись у землю українські воїни не дали це зробити", - наголосив Порошенко.

Президент також зазначив, що невід'ємною складовою війни стала операція по виведенню військ з Дебальцевського плацдарму і підписана 12 лютого угода "Мінськ-2". При цьому він підкреслив, що Україна неухильно дотримується виконання умов цієї угоди.

"Що відбувається зараз? Зараз є війна. Але є тверда надія на мир. І я, як український президент, і Україна як держава робить усе можливе, щоб цей мир був", - наголосив глава держави.