Президент ПАРЄ закликав повернути в асамблею Росію

Парламентська асамблея Ради Європи має робити все, щоб повернути до пленарної зали представників Росії
Depo.Влада
10 жовтня 2016 13:24
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент ПАРЄ Педро Аграмнут, відкриваючи осінню сесію, передає Depo.ua.

"Ситуація, коли Росія відсутня на асамблеї, не на користь нікому – ні Росії, ні асамблеї, ні будь-якій з інших 46 країн", - вважає він.

Аграмунт також поскаржився на опір окремих сил, які не вважають можливим зняття обмежень з представників Росії.

"Ви знаєте, що я зробив кроки для відновлення стосунків з Російською Федерацією. Я робив це відкрито, повідомляючи про це керівників груп. Я часто бачив, що деякі групи заважають діалогу, але ми маємо йти вперед. Виключення будь-кого з наших обговорень не допомагає на шляху до прогресу", - зауважив він.

Аграмунт зауважив, що і надалі працюватиме над поверненням Росії, та закликав інших політиків підтримати його: "Ми домовилися, що керівники політичних груп обговорять цю ситуацію. Я хотів би, щоби ми всі обговорили це питання".

Однак Аграмунт наголосив, що і надалі треба говорити про порушення з боку Росії, адже "діалог не повинен підривати наші принципи".

Нагадаємо, на квітневій сесії в 2014 році ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу і виключила з усіх керівних органів асамблеї через анексію Криму. Тоді російські депутати і сенатори в знак протесту достроково залишили сесію і відмовилися від подальшої участі у роботі ПАРЄ. 

Цієї осені ПАРЄ, зокрема, розгляне ситуацію з Угодою про Асоціацію ЄС і Україну, яку не ратифікували Нідерланди; питанян зони вільної торгівлі Україна-ЄС; спільного авіапростору, реформи України; санкції проти Росії.

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада