Президент хоче обміняти "пустишку" Шокіна на голову Яценюка

Президент Петро Порошенко дочекався вдалого моменту, коли можна з зиском позбавитися дискредитованого генпрокурора
Depo.Влада
16 лютого 2016 16:45
ФОТО: depo.ua
Президент хоче обміняти "пустишку" Шокіна на голову Яценюка
Президент хоче обміняти "пустишку" Шокіна на голову Яценюка

Несповідана заява Петра Порошенка, у якій він публічно закликав прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і генпрокурора Віктора Шокіна піти у відставку, це явна спроба показати себе білим і пухнастим. Мовляв, бачите, Президент готовий на жертви. Самого Шокіна готовий обміняти на Яценюка.  

"Сьогодні зранку я мав зустріч і грунтовну розмову з Генеральним прокурором. Я звернувся до Віктора Миколайовича з пропозицією, щоб він написав заяву про відставку", - сказав він. При цьому Порошенко позитивно оцінив досягнення Шокіна у впровадженні реформ, однак констатував, що ГПУ "не змогла заручитися довірою суспільства". "І саме тому на порядку денному стоїть питання про відставку генпрокурора", – пояснив він. Також він вважає, що "з такими ж самими мірками слід підходити і до уряду". "Кабінет міністрів зробив чимало для порятунку країни, стабілізації економічної ситуації і старту реформ. Але суспільство явно  вирішило, що помилок більше, ніж досягнень, і відмовило міністрам в довірі", – заявив Порошенко.

Водночас, у жертовність Порошенка повірити досить складно. Якби він у список відставників додав ще одну народну «любимицю» голову НБУ Валерію Гонтарєву, в це б ще можна було повірити. Або ж, заявивши про необхідність перезавантаження влади, заявив про дочасні парламентські і президентські вибори.

Чого чекати далі? Шокін тепер, скоріш за все, таки напише заяву, аби підтвердити, що слова президента - не пуста балаканина. Втім, важлива реакція Яценюка. Адже президента заява явно була підгадана під звіт Яценюка.

А так, Порошенко, схоже, просто вирішив підставити "пустушку" Шокіна, тільки б здихатися Арсенія Яценюка. І фокус полягає в тому, щоб Яценюк сам написав заяву про відставку, адже в парламенті зараз – хитка ситуація і ризикувати Порошенко не хоче. Втім, існують підозри, що Арсеній Петрович проігнорує прозорий натяк президента і триматиметься за крісло очільника уряду до кінця...

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада