Прем'єр Чехії назвав свого президента-путінофіла неадекватним

Реакція президента Мілоша Земана на критику посла США Ендрю Шапіро є "неадекватною"
Depo.Влада
6 квітня 2015 17:06
ФОТО: depo.ua

Відповідну заяву зробив чеський прем'єр-міністр Богуслов Соботка, передає depo.ua з посиланням на видання Lydovky.cz.

Напередодні Земан заявив, що закриває двері своєї резиденції для дипломата після того, як останній розкритикував його за рішення поїхати на 9 травня до Москви.

"Я, звісно, хотів би бачити підхід президента до зовнішньої політики і дипломатії трохи більш професійним. Я вважаю, що реакція президента Земана э неадекватною", - заявив Соботка.

Поведінку Земана піддали критиці і інші чеські політики. "Його заява ще раз доводить, що йому не вистачає такту і дипломатичного мислення. Тому я закликаю уряд переглянути свою підтримку щодо поїздки президента до Москви", - зазначив глава сенату Пржемисл Соботка. Він звернув увагу на те, що двері верхньої палати залишаються відкритими для Шапіро, передає РБК.

"Президент міг відповісти в приватному порядку, як це прийнято в дипломатії. Його реакція шкодить нашим відносинам зі Сполученими Штатами, які є ключовим союзником Чехії. Інцидент також підтверджує репутацію президента Чехії як одного з головних прихильників Кремля і його політики", - заявив екс-єврокомісар Павло Тепічка, який зараз є депутатом Європейського парламенту.

Він звернув увагу на те, що критика на адресу президента є «незвичайним» явищем, проте вона доречна, "враховуючи пропаганду і агресивну політику Росії".

Нагадаємо, у березні посол США в Чехії Ендрю Шапіро заявив, що присутність чеського президента на урочистостях, присвячених святкуванню 9 травня в Москві, призведе до дискредитації позиції Заходу по Україні. Мілош Земан жорстко відреагував на слова дипломата, оголосивши, що закриває для нього двері своєї резиденції Празький Град.

Мітки: #Росія