ГПУ оголосила підозри представникам медцентру, які торгували немовлятами

Представнику та головному лікарю медцентру "Біотехком" повідомлено про підозру щодо торгівлі людьми, що передбачає позбавлення волі на 8-15 років з конфіскацією майна

Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко під час брифінгу, повідомляє Depo.ua.

"16 липня прокурорами управління з розслідування злочинів, учинених на тимчасово окупованих територіях представнику медцентру Біотехком повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ст. про торгівлю людьми, а головному лікарю Біотехком також і за підробку документів. Ці злочини передбачають покарання у вигляді позбавлення волі від 8 до 15 років з конфіскацією майна", - заявив Луценко.

За його словами, італійське подружжя, використавши підроблені документи медцентру "Біотехком", а також українських органів державної реєстрації актів цивільного стану зареєструвало себе батьками новонародженої дитини і в жовтні 2011 року вивезли її до Італії.

За вчинення цих дій медцентр "Біотехком" отримав 32 тис. євро, сурогатна мати – 6 тис. євро. Факт отримання неправдивих відомостей про походження дитини виявили правоохоронці Італії.

"У цілому, йдеться не про поодинокий випадок. Йдеться про те, що "Біотехком" провів не менше 1000 операцій по сурогатному материнству. І, на жаль, ми бачимо, що в багатьох випадках не було дотримання норм закону про необхідність біоматеріалу принаймні від одного з батьків, тих, що усиновлюють. У зв'язку з цим слідство буде наполягати на арешті всіх, хто обгрунтовано підозрюєтьсмя в скоєнні даного злочину. Також ми закликаємо всіх потерпілих від діяльності цієї фірми жінок звертатися до правоохоронних органів і, у разі необхідності, подавати заяви про статус потерпілих", - зазначив генпрокурор.

Нагадаємо, також Луценко зазначив, що Україна є центром бізнесу з сурогатного материнства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Луценко