Представник України при ООН розповів, коли буде створено трибунал щодо "Боїнга"

Країни спільної групи з розслідування авіакатастрофи рейсу МН-17 проведуть зустріч під час 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН у вересні для прийняття рішення щодо подальших кроків по створенню міжнародного трибуналу

Про це, як передає depo.ua, зазначив в інтерв'ю Укрінформу Постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв.

"Зараз країни, які входять в так звану спільну групу з розслідування - Голландія, Малайзія, Австралія, Бельгія, Україна - виробляють формулу, яким має бути наступний крок для формування цього трибуналу. Очевидно, що до певного рішення країни прийдуть, зустрівшись тут, під час 70-ї Генеральної Асамблеї ООН", - зауважив він.

При цьому дипломат підкреслив, що консультації на рівні експертів, які відбулися наприкінці серпня, "свідчать про налаштованість країн просуватися далі".

Сергеєв наголосив, що загалом в ООН більшість країн підтримують позицію про створення трибуналу та покарання всіх винних у цьому злочині. За його словами, навіть країни, на які Росія чинить постійний тиск, "знайшли в собі мужність утриматися від голосування, а не голосувати "проти", як хотілося би Москві".

Широка підтримка існує, і трибунал буде створено в тій чи іншій формі, наголосив дипломат.

Представник України висловив упевненість, що жодне вето Росії не зупинить процес встановлення та покарання винних у трагедії, "тому що існують інші механізми крім тих, що є в Раді Безпеки".

Як повідомляв depo.ua, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. 

Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі Боїнга.

Однак Радбез ООН 29 липня не прийняв резолюцію про створення трибуналу для кримінального переслідування винних в авіакатастрофі малазійського "Боїнга" в Донецькій області. За документ, запропонований Малайзією у співавторстві з низкою інших країн, проголосували 11 країн-членів Ради безпеки ООН, три (Ангола, Венесуела і Китай утрималися), що достатньо для схвалення резолюції. Однак Росія скористалася правом вето і заблокувала прийняття документа.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme