Представник ОБСЄ розповів, про що говорили на зустрічі у Мінську

Спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Мартін Сайдік заявляє, що наступна зустріч у Мінську відбудеться 20 жовтня
Depo.Влада
7 жовтня 2015 05:13
ФОТО: depo.ua

За його словами, під час зустрічі у вівторок сторони обговорювали особливого закону, який дозволить провести вибори в окремих районах Донбасу, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Тристороння група взяла до відома (заяву сепаратистів про перенесення "виборів" - ред.). Політична підгрупа зараз зосередиться на опрацюванні особливого закону про місцеві вибори відповідно до результатів зустрічі "нормандської четвірки", яка відбулася 2 жовтня у Парижі, щоб проводити вибори у повній відповідності з мінськими угодами", - заявив сказав Сайдік у вівторок, 6 жовтня, після завершення зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську.

Окрім цього, за словами Сайдіка, до наступної зустрічі підгрупа з безпеки підготує нові пропозиції щодо відведення важких озброєнь від лінії зіткнення на Донбасі.

Представники угруповань "ДНР" і "ЛНР" у Тристоронній контактної групі Денис Пушилін та Владислав Дейнего заявили, що особливий закон про вибори на окупованій території Донбасу має бути парафований всіма сторонами, які беруть участь у переговорах у Мінську.

Представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний вважає рішення сепаратистів з угруповань "ЛНР" та "ДНР" шантажем, оскільки йдеться не про скасування, а про перенесення ними цих "виборів".

Нагадаємо, у вівторок, 6 жовтня, у Мінську проходила зустріч представників Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі за участю сепаратистів.

Раніше сьогодні угруповання "ДНР" і "ЛНР", які контролюють частини Донецької і Луганської областей України, заявили про скасування своїх "виборів", які призначили раніше на 18 жовтня і 1 листопада. Сепаратисти уточнили, що "вибори" перенесені на наступний рік, і наголосили, що рішення ухвалене у зв'язку з підсумками зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі.

При цьому сепаратисти заявили, що за цей час "Україна буде зобов'язана надати Донбасу особливий статус, не допустити переслідування і покарання осіб - учасників подій на території Донбасу, а також переголосувати поправки в Конституцію у новій, погодженій з сепаратистами редакції".

Більше новин про політику читайте у розділі Влада.depo.ua