Представник Держдепу США: Україна - член НАТО

Офіційний представник Держдепартаменту США Джошуа Бейкер назвав Україну не партнером, а членом НАТО
Depo.Влада
6 червня 2016 10:18
ФОТО: depo.ua

Про це Бейкер заявив в інтерв'ю російському TVNET, передає depo.ua.

"Ніхто конфлікту не хоче, але все-таки конфлікт в Україні є. Україна є партнером... навіть не партнером, а саме членом НАТО. Все-таки ми не хочемо, щоб цей конфлікт розширювався до Прибалтики або Польщі. І тому ми реалізуємо стратегію, яка заснована на п'яти пунктах: присутність тут більшої кількості американських військ, навчання і тренування з нашими партнерами, поставка військової техніки і обладнання, нарощування потенціалу наших союзників партнерів, а також приділення більшої уваги Америки східній частині Європи", - пояснив Бейкер.

Він наголосив, що нинішнє збільшення військового контингенту НАТО в країнах Балтії і паралельне збільшення російських військових підрозділів на західному кордоні Росії - не є гонкою озброєнь.

"Для початку згадаємо, де ми були два роки тому, до української кризи. Тоді було партнерство між НАТО і Росією. Я не згоден, що зараз йде гонка озброєнь на кордоні з Росією. Однак те, що робить зараз НАТО - це заходи у відповідь на російську агресію в Україні. Тому ці заходи розумні, про них просили центральні та східні європейські партнери альянсу", - розповів представник Держдепу.

За його словами, якби не ситуація в Україні, 3,4 млрд доларів, які зараз виділені на зміцнення обороноздатності Східної Європи, були б витрачені на військові потреби в тихоокеанському просторі.

"Ми вирішили витратити ці гроші на європейську безпеку. Це заходи у відповідь на російську агресію. Коли ми говоримо з нашими партнерами в країнах Балтії та Україні, нам кажуть, що найбільша загроза для них - Російська Федерація", - сказав Бейкер.

За його словами, головні розбіжності між НАТО і Росією зараз пов'язані саме з українською кризою, хоча щодо інших пунктів вдається успішно співпрацювати.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада