Правозахисники розповіли про стан здоров'я Кольченка

Стан здоров'я незаконно засудженого на Росії українця Олександра Кольченко нормальний, підстав для направлення його до лікарні не було
Depo.Влада
10 серпня 2016 11:11
ФОТО: depo.ua

Про це заявила член громадської спостережної Комісії РФ Челябінської області Тетяна Щур, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Вчора у складі групи громадських спостерігачів, я була в колонії, лікувально-профілактичному закладі. Це тюремна лікарня. Сашу бачила, з ним розмовляли, розмовляли з лікарями, дивилися його медичні картки, з його дозволу. Стан у нього нормальний. Він від природи худенький, і коли ми з мамою його спілкувалися, вона говорила, що він такий завжди був. Медики сказали, що у них немає підстав тримати його в лікарні. Всі аналізи у нього (Кольченко – ред.) в нормі. Підстав не довіряти медикам немає", - зазначила вона.

При цьому Щур підкреслила, що дійсно вага Кольченко занижена. "Дефіцит ваги зацікавив одразу, як тільки ми його вперше побачили, 4 місяці тому. Ми раз на місяць у нього буваємо. Ми відзначили, медики відзначили, і уповноважений з прав людини місцевий теж відзначив цю різницю, індекс ваги знижений. Ми клопотали про призначення йому додаткового живлення, але за нашими законами воно не належить при такому індексі ваги і при, тому, що він не працює", - сказала вона.

Щур сподівається, що направлення Кольченко в лікарню пов'язане з його поверненням в Україну. "Ми сподіваємося, що пожвавився процес щодо обміну, направленю українських політв'язнів на територію України. Ми сподіваємося, що у зв'язку з цим медики розхвилювалися і відправили Сашу на обстеження", - підсумувала вона.

Нагадаємо, що вчора незаконно ув'язненого на Росії українця Олександра Кольченко обстежили в медичному закладі через дефіцит ваги.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада