Правозахисники розповіли про стан здоров'я Кольченка

Стан здоров'я незаконно засудженого на Росії українця Олександра Кольченко нормальний, підстав для направлення його до лікарні не було

Про це заявила член громадської спостережної Комісії РФ Челябінської області Тетяна Щур, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Вчора у складі групи громадських спостерігачів, я була в колонії, лікувально-профілактичному закладі. Це тюремна лікарня. Сашу бачила, з ним розмовляли, розмовляли з лікарями, дивилися його медичні картки, з його дозволу. Стан у нього нормальний. Він від природи худенький, і коли ми з мамою його спілкувалися, вона говорила, що він такий завжди був. Медики сказали, що у них немає підстав тримати його в лікарні. Всі аналізи у нього (Кольченко – ред.) в нормі. Підстав не довіряти медикам немає", - зазначила вона.

При цьому Щур підкреслила, що дійсно вага Кольченко занижена. "Дефіцит ваги зацікавив одразу, як тільки ми його вперше побачили, 4 місяці тому. Ми раз на місяць у нього буваємо. Ми відзначили, медики відзначили, і уповноважений з прав людини місцевий теж відзначив цю різницю, індекс ваги знижений. Ми клопотали про призначення йому додаткового живлення, але за нашими законами воно не належить при такому індексі ваги і при, тому, що він не працює", - сказала вона.

Щур сподівається, що направлення Кольченко в лікарню пов'язане з його поверненням в Україну. "Ми сподіваємося, що пожвавився процес щодо обміну, направленю українських політв'язнів на територію України. Ми сподіваємося, що у зв'язку з цим медики розхвилювалися і відправили Сашу на обстеження", - підсумувала вона.

Нагадаємо, що вчора незаконно ув'язненого на Росії українця Олександра Кольченко обстежили в медичному закладі через дефіцит ваги.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада