Правосуддя за розстріл Майдану залишається невирішеним, – Human Right Watch

Питання про правосуддя за злочини, вчинені під час Євромайдану й одеських подій, значною мірою залишалося невирішеним

Про це йдеться в доповіді Human Right Watch, передає Depo.ua.

Правозахисники нагадали, що в серпні Генеральна прокуратура розформувала Департамент спеціальних розслідувань, який вів ці справи, а в листопаді незавершені справи були передані Державному бюро розслідувань.

"Цей процес відбувався без чіткої процедури приймання-передачі справ, що призвело до фактичного припинення розслідувань. Активісти і адвокати висловлювали стурбованість у зв'язку з ризиком розпаду всіх пов'язаних з Майданом справ і втрати колишніх напрацювань", – йдеться в доповіді.

Згадується, що в червні з Вищої кваліфікаційної колегії суддів був звільнений Андрій Козлов, який критикував спроби колег маніпулювати голосуванням з метою не допустити дискваліфікації судді, причетного до переслідування активістів Майдану.

Нагадаємо, 14 січня у справі розгону Майдану у ніч на 30 листопада 2013 року призначили нових прокурорів.

2 жовтня 2018 року Генпрокуратура повідомила про підозру колишньому міліціонеру столичного полку "Беркут" за перешкоджання проведенню зборів та мітингів у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності.

9 жовтня стало відомо, що один з екс-"беркутівців" Віктор Ейсмонт, обвинувачуваний у розгоні студентського Майдану 30 листопада 2013 року, працює помічником народного депутата від "Народного фронту" Євгена Дейдея.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme