Правоохоронці провели обшуки на Мужіївському родовищі золота, яке пов'язують з Захарченком

Співробітники прокуратури та СБУ провели обшуки на Мужіївському родовищі золота та у приміщеннях ТОВ "Карпатська рудна компанія" у місті Берегово (Закарпатська обл.) в рамках розслідування кримінальної справи за фактом розкрадання майна ТОВ "Закарпатполіметали"

Depo.Влада
23 жовтня 2017 15:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили Укрінформу в Генпрокуратурі, передає Depo.ua.

Обшуки були проведені за рішенням Печерського райсуду з метою вилучення доказів протиправного заволодіння майном ТОВ "Закарпатполіметали". У ході слідчих дій правоохоронці вилучили документи та комп'ютерну техніку.

Як зазначили у відомстві, кримінальна справа за фактом розкрадання майна ТОВ "Закарпатполіметали" була порушена у травні 2014 року.

Як встановило слідство, протягом 2013 – 2014 років ТОВ "Карпатська рудна компанія" та ТОВ "Гірничо-геологічне підприємство "Бріком" за безцінь викупили ключові активи державної ТОВ "Закарпатполіметали", зокрема, гірничо-збагачувальну фабрику і комплекс будівель "вертикальної шахти РЕ-1".

Як повідомляє Укпінформ, ці підприємства мають відношення до екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, який оголошений у розшук.

Так, до серпня 2016 року власником ТОВ "Карпатська рудна компанія" виступало ТОВ "Гірничо-металургійний комплекс", яке належало донецькому бізнесмену Валерію Бредихіну та його дружині Олені Нюнькіній. При цьому Бредихін був довіреною особою Захарченка і мав з його дружиною Людмилою Захарченко спільну фірму "Линкруст".

Наразі Бредихіну оголошено підозру в розкраданні активів ТОВ "Закарпатполіметали", його самого оголошено в міжнародний розшук у зв'язку із переховуванням на тимчасово окупованій території Донецької області.

Проте, після зміни влади та втрати адміністративного впливу, у серпні 2016 року Бредихін продав ТОВ "Карпатська рудна компанія" кіпрській компанії "Avellana Gold Ltd", яка через низку офшорних юрисдикцій належить кінцевому бенефіціарному власнику американцю Севеджу Браяну, повідомляють в Укрінформі.

Водночас після перереєстрації активів не змінився донецький контактний телефонний номер ТОВ "Карпатська рудна компанія". При цьому цей телефонний номер співпадає з номером ще одного колишнього активу Захарченка – Мармурового кар'єру "Трибушани", торговою маркою якого він і нині володіє спільно з вищезгаданим Бредихіним.

Наразі Мужіївське родовище є єдиним достатньо розвіданим в Україні, на якому раніше видобувалося золото. На сьогоднішній день там знаходиться 55 тон золота, 1 мільйон тон цинку і свинцю розвіданих запасів. У грошовому еквіваленті – майже 3,8 мільярда доларів. Також на території родовища розташоване сховище відпрацьованої породи. У цьому сховищі вже є 1 тона видобутого золота і 4,5 тони срібла. Якщо перевести це на гроші, мова йде про 32 мільйони доларів і 3 мільйони доларів відповідно.

Нагадаємо, 18 січня суд залишив Мужіївське золоте родовище фірмі екс міністра МВС втікача Захарченка.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада