"Кодекс Януковича" не дозволяє затримати Мангера, - ГПУ

Згідно з оновленим за часів засудженого екс-президента-втікача Віктора Януковича кримінально-процесуальним кодексом (КПК), правоохоронці не мають права затримати підозрюваного у вбивстві активістки Катерини Гандзюк очільника Херсонської обласної ради Владислава Мангера

Про це на брифінгу повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко, інформує Depo.ua.

"Це дуже специфічна ситуація. Завдяки зміненому в часи Януковича КПК навіть у цій ситуації, після підозри у вчиненні вбивства, ми не маємо права затримати пана Мангера, а маємо запросити його прослідувати до Печерського суду для обрання запобіжного заходу", - пояснив він.

Луценко зазначив, що були здійснені всі необхідні заходи безпеки в межах чинного законодавства.

"Впевнений, що пан Мангер буде в Печерському суді разом зі своїми захисниками, а суд ухвалить безальтернативне рішення... без альтернативи запобіжного заходу, яким закон передбачає арешт", - наголосив він.

"Нажаль чинна Конституція передбачає затримання людини лише тієї, яка або готується до вчинення злочину, або, безпосередньо, при вчиненні злочину... Затримання навіть кілера, навіть гвалтівника, навіть інших осіб, яких підозрюють у скоєнні особливо тяжких злочинів, через час після цієї миті уже не є незаконним. Так звучить норма КПК. Тому ми змушені запрошувати пана Мангера до Печерського суду, супроводжувати його в межах закону. В разі, якщо він відмовиться, ми звернемося до суду... для примусового приводу його до суду. Звичайно, всі оперативні служби, які для цього існують, забезпечать перебування пана Мангера під контролем Служби безпеки України (СБУ)", - підсумував Луценко.

Нагадаємо, напад на активістку Катерину Гандзюк стався 31 липня 2018 року біля її будинку - молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка.

4 листопада активістка померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки.

Батько Гандзюк звинуватив очільника Херсонської облради Владислава Мангера в причетності до нападу на дочку.

11 лютого стало відомо, що Мангеру оголосили підозру в замовленні вбивства Гандзюк.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна