Правила ЄС мають поширюватись і на ГТС України, і на Північний потік-2, - Клімкін

Україна вважає, що європейські правила повинні поширюватись як на українську ГТС, так і на газопровід "Північний потік-2"

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Depo.ua з посиланням на ЄП.

"Ми вважаємо, що поширення європейських правил на газопровід Північний потік є єдиним ефективним способом зробити наші тристоронні консультації ефективними і конструктивними. І, звичайно, це дасть нам можливість перевести дискусію в раціональну площину", - сказав Клімкін.

Міністр підкреслив, що Україна зараз обговорює з Єврокомісією застосування стосовно української ГТС європейських правил.

"Якщо наша ГТС буде підпадати під європейські правила, то, звичайно Північний потік, як ми вважаємо, теж має відповідати європейським правилам…. Це дозволить забезпечити реальну конкуренцію, стабільність у постачанні і життєздатність нашої української ГТС", - заявив український міністр.

Клімкін додав: якщо транзиту українською територією не буде, то Росія застосує абсолютно інші методи для дестабілізації України.

Нагадаємо, очільник Нафтогазу Андрій Коболєв розповів, що Україна може зберегти транзит шляхом передачі Газотранспортної системи України (ГТС) у концесію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна