Пранк з Порошенком. Чому Вован і Лексус насправді є агентами спецслужб від Суркова

Розіграш президента України Петра Порошенка російськими пранкерами таки довів, що дана технологія активно використовується спецслужбами, а також продемонстрував халатність співробітників АП. Проте, Порошенко може вийти переможцем
Depo.Влада
18 листопада 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Пранк з Порошенком. Чому Вован і Лексус насправді є агентами спецслужб від Суркова
Пранк з Порошенком. Чому Вован і Лексус насправді є агентами спецслужб від Суркова

Нещодавно пранкери Володимир Кузнецов та Олексій Столяров, на Росії відомі як Вован і Лексус, розіграли Петра Порошенка, зв'язавшись із ним від імені президента Киргизії Алмазбека Атамбаєва. 

На початку листопада на сайті президента України з'явилося повідомлення про телефонну розмову Порошенка з Атамбаєвим. Втім, майже відразу офіційний Бішкек спростував дану розмову, додавши "можливо, українського лідера хтось розіграв". 

У підсумку пранкер Вован нещодавно оголосив, що це вони з Лексусом записали пранк із Петром Порошенком. І згодом виклали в Інтернет дане відео. 

Прес-секретар Порошенка пан Цеголко відреагував у "Фейсбуці", зазначивши, що запис був змонтований із вирізаним шматком із звинуваченням Росії в окупації української території.

Насправді, із самого пранку дуже важко витягти будь-яку інформацію. На щастя, президент України показав себе досвідченим дипломатом, який не обговорює по телефону стратегічних рішень. Ми чуємо лише загальновідому інформацію про Донбас, Крим, російську агресію, відбудову Донбасу та можливий вихід з СНД. Приємно, що президент не зраджує інтересів України. Тому, окрім однієї фрази про те, що це "він побудував армію", і причепитися нема до чого. Також помітне постійне бажання Порошенка якомога швидше попрощатися. 

Також стає зрозуміло вже остаточно, що Вован та Лексус - це технологія інформаційної машини Кремля. Розіграші Блохіна, Мілевського, Поклонської, Лукашенка та навіть відомі записи із Коломойським, де Лексус виступає у ролі Губарєва, слугують гарним піаром. Проте, записи з Коломойським нібито відвертої розмови тиражувалися всіма ЗМІ, і розбиралися на цитати, особливо там, де Ігор Валерійович нібито симпатизував "ДНРівцям". В українському інформаційному полі вони виставляли олігарха зрадником. 

Блогер Мирослав Олешко доводить, що пранкер Вован, насправді, ніякий не Кузнецов. 

"Справжнє прізвище Вована - Квітко. Має подвійне громадянство Росії і Ізраїлю і часто знаходиться в Москві. Він рідний племінник Владислава Суркова з адміністрації президента Росії, пошту якого нібито зламали українські хакери.

Лексус живе в Мінську, справжнє ім'я Олексій Лепс. Агент КДБ Білорусії. Влітку минулого року вони обидва їздили в Грозний на особисте запрошення Кадирова. Вован також має родичів в Чечні, які займають не останнє місце в команді Кадирова. Прізвище родича, Дудаєв", - стверджує Олешко.

Пранкери - це дійсно досить непогана інформаційна технологія. Зрозуміло, що без серйозних зв'язків пранкери не змогли б знаходити контакти і виходити на зв'язок з такими людьми як Коломойський, Лукашенко... І роблять вони це не заради розваги. Такі інформаційні кампанії мають досить гарно оплачуватися. Більше того, відомих пранкерів ніхто серйозно не засудив. Їм, на відміну від ЗМІ, окремі представники суспільства довіряють більше. Як не крути, а йде телефонна чи по Скайпу розмова із відомими реальними людьми. Як тут засумніваєшся. Проте, люди часто забувають, що вона може бути вдало змонтована і шматочки розставлені у необхідній послідовності.

Так чи інакше, в українському суспільстві після випадку із Порошенком у багатьох нарешті зникнуть сумніви стосовно співпраці пранкерів зі спецслужбами. А ось в АП мають серйозніше підійти до безпеки.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада