Позиції Росії в ООН – "сумні", – Кислиця

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця назвав "сумними" позиції Росії в Об'єднаних Націях і на доказ цьому навів приклади провалів у спробах російської дипломатії виправдати агресію проти України та анексію Криму

Про це Кислиця розповів напередодні чергового засідання РБ ООН щодо ситуації в Криму, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Позиції Росії в ООН насправді є сумними попри те, що росіяни намагаються впевнено видавати бажане за дійсне", – зауважив глава української дипломатичної місії при ООН.

Він зазначив, що це підтверджують шість прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН резолюцій щодо Криму, дві з яких засуджують мілітаризацію Росією українського півострова, чотири стосуються порушень прав людини окупаційною владою.

"Подивіться на клуб країн, які підтримують Росію – Північна Корея, Венесуела, Сирія", – продовжив Кислиця.

За його словами, Кремль може пишатися такими поплічниками. Він також звернув увагу на останнє засідання Ради Безпеки ООН, ініційоване Москвою щодо ситуації на Донбасі, "яке показало, що жоден з членів Радбезу не вирішив за потрібне підтримати Російську Федерацію".

При цьому, постпред України при ООН визнав, що це не означає готовності всіх членів РБ ООН підписатися під українською позицією, "але знову – жоден із них не підтримав РФ".

Разом з тим, за словами дипломата, це не означає, що українська сторона досягла максимуму. Це, скоріше, можна порівняти з прислів'ям, що крапля камінь точить, зауважив Кислиця.

"Наша мета, щоб ця крапля точила камінь щодня в Організації Об'єднаних Націй, і ми знесилювали агресора й нашого опонента", – зазначив дипломат.

Він наголосив, що станом на сьогодні Україні вдається зберігати пріоритетність цього питання в штаб-квартирі ООН.

"Про це свідчить зокрема й останній розгляд Генеральною Асамблеєю пункту порядку денного про ситуацію на окупованих територіях. Це було вже друге засідання, на якому кількість країн, що бажали висловитися, була більшою – на відміну від минулого року", – додав Кислиця.

Він зазначив, що "ООН важлива тим, що ухвалює рішення, які мають системоутворюючий характер". А це, своєю чергою, матиме вплив на судову практику й на рішення, які прийматимуться міжнародними трибуналами, "коли ми повернемо контроль над окупованими територіями та розглядатимемо питання про реституцію, репарацію й таке інше".

Кислиця також розповів про основні очікування від засідання по Криму, запланованого на п'ятницю в Раді Безпеки ООН за формулою Арріа за ініціативи Естонії.

"Ми очікуємо консолідації позиції в рамках Об'єднаних Націй щодо окупованого Криму, щодо відповідності дій України, союзників і партнерів нормам Міжнародного права, коли йдеться про деокупацію півострова, а також щодо оцінки ситуації в окупованому Криму", – наголосив представник України при ООН.

Нагадаємо, 6 березня до шостих роковин російської окупації за ініціативи України та її партнерів відбудеться засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в АР Крим та м. Севастополь.

18 лютого в Нью-Йорку відбулося засідання Ради безпеки ООН у зв'язку з п'ятою річницею мінських домовленостей. Засідання було ініційоване Росією. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme