БПП вважає зміну виборчого законодавства фікцією

Пожежні зміни до виборчого законодавства вже після того, як оголошене рішення президента про розпуск Верховної Ради – це фікція, а не реформа виборчої системи, вона покликана не покращити законодавство, а підіграти інтересам окремих політичних сил

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт фракції.

Пожежні зміни до виборчого законодавства вже після того, як оголошене рішення Президента про розпуск Верховної Ради, – це фікція, а не реформа виборчої системи. І покликана вона не покращити законодавство, а підіграти інтересам окремих політичних сил.

Ініціатори швидкої корекції закону залишають незмінною ключову проблему – закритість партійних списків. Якою б не була система – змішаною, мажоритарною чи пропорційною – списки мають бути відкритими. Це і є реформа, все інше – її імітація або чистої води політична кон’юнктура.

А пропоноване зниження прохідного бар’єру до 3% створює ситуацію політичної безвідповідальності, і може бути шляхом до політичної дезінтеграції України, проведення до парламенту регіональних політичних проектів та «кишенькових» партій, які фінансуються олігархами.

Партія БПП вважає, що Верховна Рада має найближчим часом зосередитись на ретельному розгляді у другому читанні Виборчого кодексу, знайти оптимальну модель відкритих списків.

При цьому процес зміни виборчого законодавства має відбуватися відповідно до стандартів ОБСЄ, про що публічно заявила і ЦВК. Усталена міжнародна практика у демократичних країнах не передбачає зміну виборчого законодавства пізніше ніж за рік до проведення відповідних виборів.

Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" наголошує, що починаючи з 2014 року в Україні відбулися 2 президентські виборчі кампанії, вибори до Верховної Ради України та до місцевих рад, і кожна з цих кампаній за оцінками міжнародних спостережних місій відбувалася чесно і прозоро, у відповідності до стандартів. Переконані, що ця висока планка має триматися і надалі, щоб політична доцільність не зруйнувала довіру суспільства до виборчих процедур.

Ми також наполягаємо на тому, що оголошення позачергових виборів має відбуватися виключно у правовому полі – відповідно до Конституції України.

Нагадаємо, 20 травня президент України Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду.

20 травня повідомлялося, що фракція БПП "Солідарність" готова до проведення планових та дострокових парламентських виборів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна