Позачергові місцеві вибори фактично зупинять децентралізацію, - Айвазовська

Позачергових місцевих виборів дуже бояться західні партнери України

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на LB.ua.

Коментуючи можливе позачергове проведення місцевих виборів, координатор Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська зауважила кілька серйозних проблем: "По-перше, це великі затрати. Національна виборча кампанія обходиться країні в понад 2 мільярди гривень. І в цьому році ми витратили колосальні кошти на президентські і парламентські вибори. Потрібно десь брати ці кошти, планувати їх в бюджеті заздалегідь".

"По-друге, оголошення позачергових місцевих виборів – це по суті припинення реформи децентралізації, тому що вибори повинні відбутися, коли закінчиться процес добровільного об’єднання громад, укрупнення районів, відмова від райрад і т. д.", - зазначила Айвазовська.

"Якщо місцеві вибори відбудуться найближчим часом, і будуть скасовані чергові вибори наступного року (лише змінами до Конституції), то перезавантаження місцевої влади відкладеться ще на п’ять років. Ідея реформи децентралізації полягала в наступному: завершити добровільне об’єднання громад і адмінреформу, а тоді провести національні місцеві вибори. Позачерговими цей процес буде зупинений фактично. І цього дуже бояться західні партнери, оскільки вважають реформу децентралізації своєю успішною інвестицією в Україну. Вони підтримували її фінансово, технічно і консультативно. На всіх рівнях", - підсумувала координатор мережі ОПОРА.

Нагадаємо, Айвазовська зазначила, що оскарження процедури жеребкування було вигідне не стільки "Руху нових сил", скільки "Опозиційній платформі – За життя" та поінформувала, що всі партії, крім однієї, вказували недостовірні дані у фінансових звітах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook