На повернуті з Росії кораблі очікує ретельна перевірка й експертиза

Україна проведе перевірку повернутих Росією військово-морських суден "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу", щоб зрозуміти, у якому вони стані та чи не зникли з них документи
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу МЗС.

"Після ретельної перевірки і експертизи стане зрозумілим, в якому стані повернуто українські кораблі, чи було з них вилучено обладнання та документацію", – йдеться в повідомленні.

У МЗС нагадали, що з моменту незаконного захоплення Росією трьох українських військових кораблів в акваторії Чорного моря минуло 358 днів.

Згідно з наказом Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 р., Росія мала передати згадані судна під контроль України невідкладно. 

В МЗС також додали, що, незважаючи на повернення моряків та суден, 21-22 листопада в Гаазі відбудуться перші процесуальні слухання щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права під час затримання "Нікополя", "Бердянська" і "Яни Капу" та 24 членів їхніх екіпажів.

Нагадаємо, близько 4:00 ранку 18 листопада буксири, які мають доставити катери "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу" в Україну, прибули в район очікування.

Дещо пізніше у пресцентрі командування Військово-морських сил Збройних сил України повідомили, що українські кораблі повертаються додому.

Довідка: 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили три плавзасоби ВМС України – катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя.

ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів. Відомство стверджує, що три українські військові кораблі "незаконно перетнули держкордон Росії".

Російські суди в Криму заарештували 24 українських військових, звинувативши їх за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконний перетин кордону), їм загрожувало до 6 років позбавлення волі. Українські моряки перебували в московському СІЗО.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

Дії Росії в районі Керченської протоки критикують в ряді європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій в Керченській протоці, і закликали до стриманості й деескалації напруги.Моряки були звільнені у рамках обміну полоненими між Росією та Україною 7 вересня 2019 року.

17 листопада буксири "Титан", "Гайдамака" і пошуково-рятувальний корабель "Сапфір" прибули до південного узбережжя Кримського півострова. Тоді ж в порту Керчі почалося буксирування українських військових кораблів, захоплених Росією, у відкрите море.

Згодом стало відомо, що росіяни повернуть захоплені українські кораблі в "нейтральних водах". Вдень 17 листопада захоплені росіянами українські судна пройшли під Кримським мостом.

Відомо, що росіяни виключили захоплені кораблі з речдоків у справі українських моряків. Також у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що РФ "ніколи не заперечувала можливості повернення українській стороні кораблів".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme