Повернення Росії у "Велику вісімку" залежить від ситуації в Україні, – Штайнмаєр

Повернення Росії до групи найбільш промислово розвинених країн - "Великої вісімки" (G8) безпосередньо залежить від ситуації в Україні
Depo.Влада
15 квітня 2015 00:20
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час зустрічі "Великої сімки" на рівні глав дипломатичних відомств в Любеку, передає "Укрінформ".

"Хочу сказати: допоможіть наблизити вирішення українського питання", - звернувся Штайнмаєр до відсутніх російських дипломатів, які не були запрошені на зустріч.

Не чекають російських керівників і на саміт G7, який пройде в червні 2015 року в Німеччині, в замку Ельмау.

Однак Штайнмаєр підкреслив, що, як і його колеги, не зацікавлений у тривалій ізоляції Москви.

"Я переконаний, що ми зуміємо поліпшити умови для роботи на міжнародному рівні, коли Росія повернеться до G8", - заявив міністр.

Так, за його словами, участь російської сторони є вкрай необхідною для врегулювання низки міжнародних конфліктів, зокрема, в Сирії або навколо Ірану.

Як повідомляв depo.ua, міністри закордонних справ країн "Великої сімки" та верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні зібралися на дводенну зустріч в німецькому Любеку, щоб підготувати саміт G7, який відбудеться влітку в Баварії в рамках головування ФРН у групі найбільш індустріально розвинених країн світу. Однією їх головних тем обговорення стане ситуація в Україні.