Поставка турбін Siemens до окупованого Криму – це допомога злодієві, - Клімкін

Поставка газових турбін німецького концерну Siemens на територію окупованого Криму була фатальним збігом обставин або абсолютною несподіванкою

Як передає Depo.ua, про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у статті для "Європейської правди".

"Так само, як і в історії з "Містралем", Україна била на сполох. Ми попереджали Siemens, уряд Німеччини та європейські інституції, ми переконували, ми вказували на дірки в санкційному режимі. Нас слухали, шукали можливості запобігти правопорушенням. І багатьох подібних випадків там вдалося уникнути", - пише він.

"Але у випадку з Siemens його менеджмент відмовлявся бачити очевидні речі. Схоже, що вони вірили обіцянкам Кремля, ​​що Україна не встоїть, що санкції однаково ось-ось скасують і весь німецький політикум і бізнес тільки і чекає, щоб відновити business as usual (звичайну діяльність)", - вважає глава МЗС.

"Відтепер газотурбіни Siemens допомагатимуть злодієві облаштовувати захоплені території. І ми не можемо розглядати цей випадок інакше, як співучасть в агресії кремлівського режиму проти України. Це тривожний сигнал для акціонерів Siemens щодо здатності його менеджменту вести чистий бізнес", - підкреслив Клімкін.

"І як би зараз юристи Siemens не переконували, що папери були складені правильно, втрата довіри до компанії у всіх українців і у багатьох бізнесменів у всьому світі - це те, що завдає компанії непоправний збиток. Єдиний вихід - відверте, публічне розслідування і покарання всіх співучасників - правове, політичне і репутаційне. Саме цього Україна вимагатиме від Siemens, німецького уряду і євроінституцій", - заявив міністр.

"Європейські цінності загальні для всіх. А шахрай в Європі один. Будеш мати справу з шахраєм - будь готовий до серйозних втрат!" - підсумував глава МЗС.

Нагадаємо, агентство Reuters оприлюднило розслідування, яке встановило: турбіни, поставлені в окупований Крим для подальшого використання на зведених Росією електростанціях, були зроблені на спільному з російським концерном "Силові машини" заводі "Сіменс технології газових турбін". У березні німецька компанія заявляла, що обладнання було доставлено в Тамань, однак, як стверджують джерела Reuters, дві з чотирьох турбін опинилися в Севастополі, де їх мають намір встановити на місцевій електростанції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme