Посол України при ЄС ініціює створення міжнародного механізму деокупації Криму

Посол України при ЄС Микола Точицький вважає, що настав час для розробки міжнародного переговорного механізму для деокупації Криму

Depo.Влада
18 березня 2017 12:42
ФОТО: depo.ua

Про це він написав у своїй статі з нагоди третьої річниці окупації Криму у брюссельському виданні Euobserver, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Настав час розробити і запустити міжнародний переговорний механізм для деокупації Криму заради відновлення суверенітету України над півостровом" - написав Точицький.

Він переконаний, що Росія повинна скасувати всі незаконні рішення, які призводять до окупації Криму.

Крім того, за словами посла, ЄС повинен бути готовий активізувати дипломатичний і політичний тиск на Росію, в тому числі шляхом "зміцнення політики санкцій, щоб показати, що він не буде стояти осторонь і потурати подальшим серйозним порушенням прав людини" в Криму.

"Ми повинні докласти всіх зусиль, щоб змусити Росію терміново звільнити всіх громадян України, які були незаконно затримані за політичними мотивами на території Росії або в окупованому Криму" - підкреслив посол.

Також він наголосив на необхідності дотримуватись резолюції Генасамблеї ООН від 2016 року "Становище в сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)". "Після трьох років окупації і військової агресії проти України, настав час для міжнародного співтовариства знайти правильну політичну відповідь на поведінку Росії" - написав Точицький.

Нагадаємо, 18 березня 2014 року президент Росії Володимир Путін підписав із самопроголошеними представниками "влади" Криму "договір" про вступ Криму та Севастополя до складу Росії.

Цей "договів" був підписаний за результатами псевдореферендуму 16 березня, який проводився у Криму в присутності озброєних російських військових без розпізнавальних знаків.

Міжнародне співтовариство засудило анексію українського півострова та запровадило санкції проти Росії.

Читайте також: Хроніки окупації Криму: маргінальний "референдум"

Більше новин політики читайте на Depo.Влада