Порушення маскового режиму: Яка різниця між штрафами для громадян України та юридичних осіб

Міністр юстиції України Денис Малюська пояснив схвалений дещо раніше Кабінетом міністрів законопроєкт про штрафи за перебування в громадських місцях без маски

Порушення маскового режиму: Яка різниця…
Фото: Олександр Хоменко / Depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на пресслужбу міністерства.

Так, за словами Малюськи, документ покликаний посилити, перш за все, відповідальність власників громадських закладів і маршруток.

Штрафи будуть призначатися за перебування в громадських місцях та транспорті без масок або респіраторів.

"При цьому штрафи для фізичних осіб будуть істотно зменшені", – наголосив міністр.

Так, за загальними правилами карантину, які діють сьогодні, штраф за відсутність маски для громадян складає 17 тис. гривень. Законопроєктом же передбачено штраф від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить лише 170-255 гривень.

Водночас, для посадових осіб штрафи залишаються незмінними, а для юридичних осіб – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 3 400 до 5 100 гривень.

"На жаль, послаблення карантинних заходів  суспільством сприймається як скасування карантину. Серед населення України виникла стійка тенденція щодо нехтування рекомендаціями в частині носіння в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок. Крім того, в деяких магазинах, торгових центрах та громадському транспорті постійно ігнорують вимоги карантину та відсутній контроль уповноважених осіб стосовно допуску відвідувачів до таких місць в засобах індивідуального захисту або не вживаються заходи щодо можливого перебування особи в зазначених місцях без засобів індивідуального захисту", – наголосив Малюська.

Саме тому, зважаючи на таку ситуацію, необхідним є встановлення адміністративної відповідальності за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, та встановлення відповідальності для підприємств, установ, організацій, які порушили санітарне законодавство, а саме, здійснили пропуск, допуск особи в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту або не вжили заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту.

"Світова практика показала, що своєчасні протиепідемічні заходи, зокрема карантинні, є ефективними в боротьбі з COVID-19. Так, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує Урядам заохочувати громадян до носіння масок в місцях, де є висока небезпека зараження і важко дотримуватись соціальної дистанції", – підсумував Малюська.

Нагадаємо, 26 червня повідомлялося, що Кабінет міністрів має намір посилити покарання за недотримання карантинних норм у громадських місцях.

Міністерство охорони здоров'я вимагало посилення контролю карантину в транспорті та супермаркетах після спалаху коронавірусу. Відповідне звернення вже направлено до контролюючих органів.

Згодом стало відомо, що в Україні ввели шалені штрафи за неносіння масок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme