ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко вручає мантії суддям Верховного Суду (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Президент України Петро Порошенко виступає на урочистостях з нагоди початку роботи Верховного Суду

Depo.Влада
15 грудня 2017 11:50
ФОТО: depo.ua

Глава держави виступає у Мистецькому арсеналі, передає Depo.ua.

115 суддів Верховного Суду починають відсьогодні відправляти правосуддя іменем України.

"Символічно що саме у 2017 році Україна відзначає сторіччя з дня заснування Генерального суду УНР. Я вітаю сьогодні всіх суддів та працівників судів. Упевнений, що спільною наполегливою працею ми збудуємо нову судову систему, де найвищими цінностями будуть людина та верховенство права", - сказав президент.

Після виступу кількох високопосадовців президент почав вручати мантії суддям Верховного Суду.

Нагадаємо, що, згідно з законом "Про судоустрій і статус суддів" зі змінами, які починають діяти 15 грудня поточного року, Верховний суд - єдина касаційна інстанція України.

Це найвищий суд у системі судоустрою України, касаційна інстанція, у певних випадках - суд першої або апеляційційної інстанції. Він аналізує судову статистику, узагальнює судову практику; звертається до Конституційного суду щодо конституційності правових актів та стосовно офіційного тлумачення Конституції України. Окрім того, Верховний суд надає висновок щодо наявності чи відсутності держзради чи іншого злочину у діяннях президента України, може внести за зверненням Верховної Ради подання про неспроможність виконання президентом своїх повноважень за станом здоров'я.

У складі Верховного суду діє Велика палата, Касаційний адміністративний суд, Касаційний господарський суд, Касаційний кримінальний суд, Касаційний цивільний суд. У кожному касаційному суді утворюються судові палати з розгляду окремих категорій справ з урахуванням спеціалізації суддів.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада