Порошенко зустрівся з Пауер: говорили про війну, Мінські угоди і членство України в Радбезі ООН

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі в Києві з представником США в Організації Об’єднаних Націй Самантою Пауер обговорив перебіг імплементації Мінських домовленостей
Depo.Влада
10 червня 2015 20:25
ФОТО: depo.ua
Порошенко зустрівся з Пауер: говорили про війну, Мінські угоди і членство України в Радбезі ООН
Порошенко зустрівся з Пауер: говорили про війну, Мінські угоди і членство України в Радбезі ООН

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Президент наголосив на важливості для України підтримки з боку Ради безпеки ООН та представника США в Організації, а також на високому рівні співпраці України та США у питаннях безпеки.

"Наші найбільші очікування щодо втілення у життя Мінських угод пов'язані з підтримкою з боку Ради безпеки ООН", - заявив Петро Порошенко, нагадавши про свою зустріч 8 травня з генеральним Секретарем ООН Пан Гі Муном та обговорення можливості залучення міжнародного миротворчого контингенту до забезпечення реалізації Мінських домовленостей.

"Президент поінформував про неухильне виконання Україною своїх зобов'язань за Мінськими угодами, зокрема, про намагання започаткувати політичний процес через проведення вільних чесних виборів, та про їх численні порушення з боку бойовиків.

Так, за словами глави держави, у ситуації, коли 3 червня бойовики, що підтримуються Росією, атакували українських військових у Мар'їнці Донецької області, Україна діяла у повній відповідності до зобов'язань за Мінськими угодами та змогла відстояти Мар'їнку, продемонструвавши відповідальність", - зазначили в прес-службі АП.

Порошенко наголосив на важливості відновлення Україною контролю над українсько-російським кордоном, вирішення важкої гуманітарної ситуації, в якій опинились мешканці окупованих територій. Він відзначив важливість відкриття в Києві офісу ООН на підтримку Мінських домовленостей, зазначивши, що це дозволить ефективно доповнити діяльність Моніторингової місії ОБСЄ.

Президент висловив сподівання, що скоординовані зусилля дозволять Україні стати непостійним членом Ради безпеки ООН, подякувавши Саманті Пауер за її особистий вклад у відстоювання позиції України.

Порошенко зауважив, що відкриття в Україні офісу підтримки ООН дозволить Організації отримувати інформацію про ситуацію у країні з першоджерела.

"Зараз ми здійснюємо кроки, щоб зробити ситуацію на лінії зіткнення та навколо більш безпечною", - сказав Президент.

Порошенко наголосив на важливості вирішення гуманітарних проблем 4 мільйонів українців, які опинилися на окупованій території фактично у заручниках у бойовиків.
У свою чергу Саманта Пауер висловила підтримку територіальній цілісності України.

Вона відзначила, що прибула до України, щоб ознайомитися з перебігом виконання Мінських домовленостей. Вона також прибула для сприяння відкриттю офісу ООН із підтримки Мінських домовленостей в Україні.

Крім того, Пауер відзначила важливість "дуже сильної" заяви "Великої сімки" щодо України.

Нагадаємо, що сьогодні Пауер вже встигла поспілкуватися з бізнесменами,  які допомагають переселенцям.