ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко зустрівся з єврокомісаром Ганом

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з комісаром Євросоюзу з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнесом Ганом
Depo.Влада
20 квітня 2016 21:15
ФОТО: depo.ua
Порошенко зустрівся з єврокомісаром Ганом
Порошенко зустрівся з єврокомісаром Ганом

Про це йдеться у повідомленні прес-служби президента, передає depo.ua.

Глава держави від імені українського народу подякував Єврокомісії, президенту Єврокомісії та особисто Гану за внесення Єврокомісією на розгляд Ради ЄС та Європарламенту законодавчої пропозиції про запровадження безвізового режиму для громадян України.

"Після Євромайдану, після Революції Гідності – це важливий крок назустріч європейським прагненням українського народу", - сказав президент та додав, що "сьогоднішнє рішення Єврокомісії є визнанням європейськими партнерами проведених реформ в Україні".

Глава держави наголосив, що "Україна розглядає сьогоднішнє рішення як потужний стимул щодо продовження реформ і розраховує на підтримку країн Європейського Союзу та європейських інституцій як щодо якнайшвидшого запровадження безвізового режиму, так і подальшої інтеграції України до ЄС".

Президент України висловив сподівання на швидке затвердження відповідної пропозиції Радою ЄС та Європарламентом та запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС вже в другий половині цього року.

Глава держави впевнений, що вихід України з політичної кризи, створення нової проєвропейської парламентської коаліції та призначення нового уряду відкривають нові можливості для прискорення реформ у відповідності до зобов’язань України перед Міжнародним валютним фондом, у рамках Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, для виконання Мінських угод та ефективної реалізації антикорупційної політики.

В свою чергу Йоганнес Ган назвав досягнення України у законодавчих змінах щодо запровадження безвізового режиму з ЄС "прекрасними прикладом чудової співпраці між президентом, урядом та парламентом".

"Усі три інституції тісно співпрацювали разом і це дало можливість досягнути гарного результату", - наголосив Єврокомісар та додав, що "така співпраця є абсолютно необхідною для успішного впровадження реформ".

Комісар ЄС привітав Україну із завершенням політичної кризи та запевнив у незмінній та послідовній підтримці нашої держави з боку Європейського Союзу на шляху демократичних та проєвропейських перетворень.

Нагадаємо, Єврокомісія в середу оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

Як відомо, за процедурами Євросоюзу, після цього пропозиція Єврокомісії має пройти тривалу процедуру узгодження – і між країнами-членами Євросоюзу, і на рівні Європарламенту.

Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті забирає не менше місяця (зокрема, має бути призначений доповідач та відбуваються дебати та комітетські слухання). Після схвалення в ЄП він має бути затверджений Радою ЄС. Виходячи з цього графіку, рішення набуде чинності лише влітку, орієнтовно - в липні.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада