Порошенко зустрінеться з московським єпископатом в Україні

Президент України Петро Порошенко у вівторок, 13 листопада, проведе зустріч з єпископатом Московського патріарха в Україні (МПвУ)

Про це заявив спікер Київської патріархії архієпископ Євстратій Зоря в Facebook, повідомляє Depo.ua.

Зоря зазначив, що "Москва через керівництво Митрополії намагається зробити все, щоб продемонструвати всередині і зовні - вона контролює і тримає в руках єпископат в Україні".

"Бажаю Петру Олексійовичу мудрості і натхнення у розмові. А тим архієреям в МП, які дійсно вболівають за Україну і єдність церкви - бажаю мужності сказати про це вголос на зустрічі і продемонструвати: владі Москви над Києвом дійсно прийшов кінець", - заявив він.

Нагадаємо, що 5 листопада Вселенський патріарх Варфоломій закликав РПЦ змиритися з автокефалією української церкви

4 листопада президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій в Стамбулі підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Довідка. 11 жовтня Синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

15 жовтня синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

16 жовтня митрополит УПЦ МП зрікся верховенства Москви і заявив, що після рішення Вселенського патріарха все православне духовенство митрополії є кліриками Константинопольської церкви.

22 жовтня РПЦ завимагала від Константинополя вибачень за шкоду, яка була завдана православ'ю в усьому світі та майбутньому українського православ'я.

Того ж дня Константинопольський патріархат заявив, що не відступить у питанні надання автокефалії Української православної церкви, незважаючи на тиск Російської православної церкви (РПЦ).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна