Порошенко зустрінеться з 20 лідерами країн ЄС на саміті у Брюсселі

У рамках Саміту Східного партнерства, який приймає Брюссель, президент України Петро Порошенко зустрінеться близько з 20 лідерами держав-членів ЄС

Depo.Влада
24 листопада 2017 05:29
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

Програмою візиту заплановано проведення близько 20 двосторонніх зустрічей з лідерами держав-членів ЄС та участь у 6-му засіданні лідерів ЄНП, присвяченому Саміту Східному партнерству.

"Я можу сказати, що буде ухвалена спільна декларація саміту Європейської народної партії, яка повністю підтримає підходи України щодо подальшої розбудови Східного партнерства, які включатимуть філософію, запропоновану президентом, "Східне партнерство +". Вона включатиме, зокрема подальшу інтеграцію до Європейського цифрового ринку, поступову інтеграцію до Європейського енергетичного союзу, а також подальше посилення співпраці в галузі секторальної взаємодії", - повідомив Єлісєєв.

За його словами, на саміті ЄНП засудить російську агресію та висловиться на користь подальшого продовження дії антиросійських санкцій, запроваджених декілька років тому. В декларацію саміту включений заклик до негайного звільнення українських заручників на Донбасі та політв'язнів, які перебувають у російських тюрмах.

Порошенко поставив питання щодо необхідності розміщення на окупованій території Донбасу миротворчої місії ООН, і ця пропозиція була схвально сприйнята.

За словами Єлісєєва, під час візиту вже відбулась аудієнція у короля бельгійців та зустріч із президентом Європейської Ради Дональдом Туском.

"Звичайно вони обговорювали питання посилення співпраці між Україною та ЄС, в тому числі у контексті рішень Саміту Україна - ЄС, який відбувся у липні цього року", - зазначив представник АП.

За його словами, Порошенко обговорив перспективи продовження економічних санкцій ЄС проти Росії внаслідок підриву територіальної цілісності України.

Робота буде продовжена і у п'ятницю.

"Очікується близько 12-14 зустрічей президента з лідерами країн-членів Європейського Союзу. В тому числі з канцлером Німеччини, прем'єр-міністрами Фінляндії, Швеції, президентом Румунії", - повідомив Єлісєєв.

Крім того, запланована зустріч із генеральним секретарем НАТО.

Нагадаємо, 23 истопада Порошенко зустрівся з королем Бельгії і президентом Азербайджану. Пізніше - і з прем'єром Грузії Гіоргі Квірікашвілі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада