Порошенко засудив обшуки в IТ-компаніях

Президент України Петро Порошенко виступив проти обшуків в IТ-компаніях в рамках розслідувань кримінальних проваджень
Depo.Влада
6 липня 2016 17:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба президента, передає depo.ua.

"Ті повідомлення в ЗМІ, які були з приводу обшуків, "наїздів" на IТ-компанії, не приносять користі ні державі, ні іміджу України в світі, ні наведення справедливості. Може, і є проблеми з тим, що хтось використовує не за призначенням пільги і підтримку, яку держава надає IТ-індустрії, але боротися з цим точно треба не через обшуки в відомих ІТ-компаніях", - сказав президент на зустрічі з лідерами успішних українських стартапів.

Президент позитивно відзначив розвиток стартапів в Україні, додавши, що в даний час 3% українського ВВП створює IТ-галузь, і за останній час в цій сфері було створено 15 тис. робочих місць із середньою зарплатою не менше $ 2 тис.

За словами Порошенка, влада розробляє і проводить зміни в адмініструванні податків, щоб захистити чесний бізнес від утисків з боку правоохоронних органів.

У свою чергу, представники успішних українських стартапів звернулися з ініціативою створення спеціального державного інституту, який займатиметься питаннями інновацій.

Порошенко у відповідь повідомив, що держава буде фінансувати в першу чергу розробки в галузі оборонної промисловості.

Представники ІТ-індустрії також звернули увагу на складність оформлення робочої візи в Україну для іноземців. Порошенко заявив, що візи для айтішників повинні видаватися за окремою процедурою, і для цього повинен бути розроблений відповідний законопроект.

У зустрічі брали участь: президент компанії "Квазар-Мікро" і засновник і президент hi-tech холдингу KM Core Євген Уткін, засновник компанії Kodisoft Дмитро Костик, засновник і головний виконавчий директор інвестиційної компанії Horizon Capital Олена Кошарна, заступники голови Адміністрації президента Дмитро Шимків та Ростислав Павленко, радник президента Олександр Пасхавер.

Нагадаємо, в минулому році силовики провели ряд обшуків в IT-компаніях. Представники галузі вказували, що це позначиться на інвестиційній привабливості України. На деякий час повідомлення в ЗМІ про обшуки в IT-сфері перестали з'являтися, проте в березні СБУ знову обшукала IT-компанію.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада