Порошенко: Запуск е-декларування назавжди змінить систему держслужби

Запуск системи електронного декларування – це революційний крок, який назавжди змінить систему державної служби, а проблеми з його стартом будуть розслідувані за участю міжнародних експертів і громадськості
Depo.Влада
31 серпня 2016 22:00
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" написав президент України Петро Порошенко, передає depo.ua.

"Без сумніву, запуск електронного декларування – це революційний крок, який назавжди розділить систему державної служби на часи «до» і «після» його введення. Сьогодні всім очевидно, що проблеми зі стартом електронного декларування носили суто технічний характер, але будуть розслідувані за участю міжнародних експертів і громадськості", - зазначив Порошенко.

При цьому він запевнив, що політична воля вищого керівництва держави на запуск цієї системи – незмінна, вона була, є і буде.

"Більше того, вважаю себе одним із авторів цієї системи. І мені коштувало чималих зусиль, щоб переконати народних депутатів, лідерів фракцій підтримати її створення, а потім узгодити цю технологію, до коми включно, з нашими європейськими партнерами. Так само мусив втрутитися два тижні тому в подолання технічних проблем і взяти під особистий контроль повноцінний старт системи", - підкреслив президент.

Водночас Порошенко висловив вдячність "всім, хто протягом цих двох тижнів наполегливо працював над виправленням чужих помилок, завдяки чому за лічені години почне працювати система електронного декларування статків високопосадовців – разом з адміністративною та кримінальною відповідальністю за порушення порядку її подання чи надання недостовірних відомостей".

"Хочу подякувати всім причетним до запуску системи. Ми робимо ще один важливий крок у створенні нової сучасної структури в боротьбі з корупцією, і що важливо – у конструюванні превентивних механізмів. Нагадую, що закон, згідно з яким ми запускаємо систему, називається "Про запобігання корупції". І в цій роботі правоохоронні органи отримали ще один надзвичайно важливий та дієвий інструмент", - зазначив глава держави.

Нагадаємо, 31 серпня НАЗК прийняло в постійну експлуатацію систему електронних декларацій

Раніше сьогодні президент України Петро Порошенко заявив, що Національне агентство з питань запобігання корупції сьогодні отримає сертифікат безпеки для системи електронного декларування доходів.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації затвердила надання атестату на комплексну систему захисту інформації системи е-декларування

15 серпня система електронного декларування була запущена, не будучи доопрацьованою, зокрема – не маючи необхідного сертифікату.

23 серпня НАЗК закрила доступ до системи е-декларування до 1 вересня.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада