Порошенко закликав Раду схвалити електронне декларування і заочне правосуддя

Президент України Петро Порошенко закликав депутатів підтримати законопроект про електронні декларації, законопроект про спецконфіскацію, а також про заочне правосуддя
Depo.Влада
14 березня 2016 23:25
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив від час зустрічі з керівниками парламентських фракцій і груп, передає прес-служба глави держави.

За словами президента законопроект про електронне декларування усуне останню перепону на шляху до запровадження безвізового режиму для українців з країнами Євросоюзу.

"Можу наголосити на тому, що сьогодні це вже фінішний ривок. Ми спільно розробили цей проект з громадськими активістами, науковцями, керівництвом Єврокомісії. І внаслідок напруженої роботи ми маємо остаточно погоджений варіант редакції, яка була схвалена громадськими організаціями, Єврокомісією і є базовою. Я дуже прошу проголосувати за цей закон у вівторок", - сказав Порошенко .

Глава держави зазначив, що і Європейська комісія, і Рада міністрів внутрішніх справ, і Європейський парламент чітко налаштовані на те, щоб прийняти рішення щодо надання українцям права вільно подорожувати країнами Шенгенської зони.

"Надзвичайно важливо, що змістовна частина цього законопроекту, яка спрямована на боротьбу з корупцією, потрібна Україні, а не Євросоюзу. Питання електронного декларування, прозорості діяльності українських чиновників, урядовців і політиків є для нас надзвичайно важливим", - зазначив Порошенко.

Президент також закликав народних депутатів проголосувати законопроект щодо спецконфіскації, підкресливши, що прийняття цього документу є пріоритетним і дозволить розблокувати та повернути в Україну близько 1,5 млрд дол., а також забезпечить фінансування державного оборонного замовлення, якого дуже потребує українське військо.

Під час розмови Порошенко також закликав народних депутатів проголосувати за законопроект щодо внесення змін до процедури заочного правосуддя, який дозволить Україні розпочати судовий процес над Януковичем.

"Країна на відкритому, публічному, прозорому судовому засіданні повинна і має право на засудження злочинів, які скоєні представниками попередньої влади", - сказав він.

Нагадаємо, раніше президент застосував право вето до закону про електронне декларування та надіслав його до Ради з пропозиціями, узгодженими з Євросоюзом.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада