Порошенко закликав противників декомунізації пам'ятати про "Биківнянські могили"

Президент України Петро Порошенко порадив всім противникам декомунізації пам'ятати про могили у Биківнянському лісі
Depo.Влада
17 травня 2015 13:11
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав сьогодні під час заходів з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій у історико-меморіальниому заповіднику "Биківнянські могили", передає depo.ua.

"Днями зробив те, що мусив - підписав закони про декомунізацію, про визнання героїв національно-визвольної боротьби; і ще кілька законів, які осучаснюють політику національної пам'яті і звільняють її від імперських нашарувань.

Держава Україна свою справу зробила, далі - робота істориків, а влада має дбати про майбутнє.

Тим же, хто виступав і досі ратує проти декомунізації, раджу приїхати сюди, у Биківню, на місце кривавих злочинів комуністичного режиму; послухати, про що шелестять крони цих дерев; припасти вухом до землі і почути, до чого взивають поховані тут жертви комуністичного режиму.

Биківнянські могили - найбільш живий свідок комуністичного терору, найнеспростовніший доказ злочину проти людства, такого ж масштабного, як ті, що вчинені в Катині, Аушвіці, Бухенвальді, Бабиному Яру, на Соловках", - сказав Порошенко.

"То хіба не настав час остаточно очистити Україну від символів режиму, який знищив мільйони безневинних людей?!

Репресії, депортації, голодомори... До яких лише методів не вдавалася тоталітарна радянська машина, аби зламати дух волелюбної української нації", - підкреслив президент.