Порошенко закликав комісію НАЗК до ранку визначити двох членів агенції

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками комісії з обрання членів Національної агенції з питань протидії корупції
Depo.Влада
16 березня 2016 05:16
ФОТО: depo.ua

Глава держави закликав їх проголосувати та призначити двох членів НАЗК, оскільки це залишається останньою невиконаною вимогою для запровадження Європейським Союзом безвізового режиму, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Звертаючись до присутніх президент підкреслив: "Я вам не називаю жодного прізвища, я не знаю хто і за ким стоїть. Впевнений в тому, що представник, якого я призначив, займає абсолютно проукраїнську позицію, так як і кожен з вас. На сьогоднішній день проукраїнська позиція полягає в тому, щоб у нас до ранку було (обрано) два члени НАЗК, щоб я в Брюссель полетів з вашим протоколом. Озбройте Президента для захисту інтересів України".

Глава держави нагадав, що Україна 7 років йде до запровадження безвізового режиму Європейським Союзом. І нині Українська держава в безвізовому питанні має підтримку Європейської Комісії.

"Вони нам довіряють. І принципова позиція – не підірвати цю довіру", - зазначив Порошенко.

Президент наголосив на неприпустимості сценарію, коли члени Комісії не домовилися з приводу кандидатур і в результаті буде оголошено новий конкурс. "Друзі, в мене прохання – об’єднайтесь навколо України та оберіть двох (членів НАЗК). Не дайте зараз емоціям зірвати конкурс. Це неприйнятно", - зазначив глава держави.

Присутній на зустрічі голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський відзначив зусилля президента в процесі запровадження ЄС безвізового режиму. Він наголосив, що законодавчі зміни та запровадження нових інституцій важливі для відновлення довіри громадян України до державних службовців та влади в цілому. Посол підкреслив, що ці заходи без роботи НАЗК не будуть працювати, тому до Агенції мають бути обрані професійні та відповідальні люди.

Нагадаємо, 15 березня Комісія з обрання членів НАЗК не змогла підтримати двох кандидатів, яких вважають ключовими, після чого заступник голови адміністрації Олександр Данилюк тимчасово призупинив участь в роботі комісії.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада