Порошенко заговорив про особливий статус англійської мови

В Україні потрібно говорити про особливий статус англійської, а не російської мови
Depo.Влада
3 жовтня 2014 17:41
ФОТО: depo.ua
Порошенко заговорив про особливий статус англійської мови
Порошенко заговорив про особливий статус англійської мови

Про це сказав президент України Петро Порошенко під час сьогоднішнього виступу в університеті імені Івана Франка, передає Львівський портал.

На думку президента, англійська повинна бути головною іноземною мовою, яку вивчають у навчальних закладах. Крім того, цю мову повинні знати всі держслужбовці.

«Вимога до міністра має бути твердою - обов'язкове знання англійської мови. У перспективі такою самою повинна бути вимога до кожного державного чиновника, до кожного університетського ректора і декана», - підкреслив президент.

При цьому Петро Порошенко зазначив, що на багатьох міжнародних зустрічах в Адміністрації президента і Кабінеті Міністрів, де доводиться спілкуватися англійською, вже не запрошують перекладачів.

Президент підкреслив, що, за даними соцопитувань, більше 50% жителів України підтримують єдину державну мову - українську.

Як повідомляв ДеПо, влітку Порошенко запропонував внести зміни в Конституцію України. Одна з пропозицій - дати право місцевим радам надавати спеціальний статус російській та іншим мовам. Однак згідно ст. 10 Конституції українська мова залишиться єдиною державною.