Порошенко: За два роки в Радбезі ООН Україна поверне Крим

Президент Петро Порошенко переконаний, що обрання України непостійним членом Радбезу ООН на 2016-2017 роки сприятиме поверненню Криму та Донбасу
Depo.Влада
15 жовтня 2015 20:27
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у відеозверненні, розміщеному на сайті глави держави, передає depo.ua.

"Кожен зі 177 голосів, відданих сьогодні в Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку за Україну – це голос на підтримку державного суверенітету, політичної незалежності та соборності України.

Це голосування продемонструвало справді глобальний рівень міжнародної підтримки України", - вважає президент.

"Цього разу перемога є особливо цінною, оскільки ми її досягли в ситуації, коли світ постав перед найскладнішими викликами за останні десятиліття: Україна стала об’єктом зовнішньої агресії, частину нашої території окупувала Росія - постійний член Ради Безпеки ООН", - заявив він.

"Саме тому членство в Радбезі дає нам нові можливості для відстоювання свого суверенітету і територіальної цілісності, але водночас накладає на Україну додаткову відповідальність за підтримання миру та стабільності у цілому світі", - додав Порошенко.

"Ключовою місією нашого членства в Раді Безпеки буде рішуче відстоювання цілей і принципів Статуту ООН, розроблених за провідної ролі України ще 70 років тому. Йдеться про безумовні та незмінні цінності, покладені в основу нашого світоустрою – мирне врегулювання конфліктів, повагу до принципів справедливості та міжнародного права", - сказав він.

За словами Порошенка, значну увагу Україна приділятиме реформуванню Ради Безпеки і протидії зловживанню правом вето постійними членами.

"Удосконалення миротворчої та миробудівної діяльності ООН, боротьба з тероризмом та його проявами, надання юридично зобов’язуючих гарантій безпеки країнам, що добровільно позбулися ядерної зброї – все це буде серед пріоритетів майбутньої роботи України в Раді Безпеки", - зазначив президент.

"Я щиро вітаю український народ з цим міжнародним і дипломатичним здобутком України! Не маю жодного сумніву, що він допоможе нам принести довгоочікуваний мир, сприятиме відновленню українського суверенітету над всіма окупованими Росією територіями, як на Донбасі, так і в Криму",  - сказав Порошенко.

Нагадаємо, за членство України в Радбезі проголосували 177 країн.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua