Порошенко: Я готовий битися за свою країну і навіть померти за неї

Президент України Петро Порошенко розповів про своє бачення мирного процесу на Донбасі та про підсумки саміту НАТО в Уельсі для України
Depo.Влада
6 вересня 2014 13:57
ФОТО: depo.ua
Порошенко: Я готовий битися за свою країну і навіть померти за неї
Порошенко: Я готовий битися за свою країну і навіть померти за неї

Про це він розповів в ефірі програми HARDTalk на телеканалі ВВС, передає ДеПо з посиланням на «ВВС-Україна».

«Я роблю все можливе для того, щоб зупинити війну, щоб зупинити масове вбивство мирних громадян і військовослужбовців України», - заявив український президент на початку розмови.

При цьому він зазначив, що «війна продовжиться, якщо російські війська залишатимуться на нашій території».

«Я готовий битися за свою країну і навіть померти за неї. І я запевняю вас, що так само думає величезна кількість жителів України », - додав Порошенко.

Говорячи про підсумки саміту Північноатлантичного альянсу, український президент визнав, що перед цим реакція НАТО на конфлікт в Україні була досить слабкою, проте завдяки двостороннім переговорам вдалося досягти суттєвих результатів, а підсумкова декларація виявилася дуже сильною.

«Вперше Україні запропонували по-справжньому сучасну зброю, для захисту її території. Це робиться не для того, щоб ми змогли перемогти конкретно в цій війні, а для того, щоб ми могли створити у себе європейську систему безпеки », - зазначив він.

«Ніколи раніше я не бачив, щоб якась країна мала такий рівень міжнародної підтримки, яку отримує Україна. Мова про практичні кроки, як, наприклад, фінансування трасту, який забезпечуватиме логістику української армії та її кібербезпеку », - пояснив Порошенко.

Президент України також прокоментував ініціативи президента РФ Володимира Путіна щодо стабілізації ситуації на Донбасі.

«Пропозиції Путіна я оцінюю як ознаки того, що він готовий розділити відповідальність за дотримання перемир'я», - сказав глава держави.

Він додав, що мирний процес в Донецькій і Луганській областях не може відбуватися за рахунок порушення територіальної цілісності України і сили антитерористичної операції НЕ будуть відводити війська від зайнятих позицій.

«Ми не можемо говорити про те, що ми залишимо території, які зараз контролюють сепаратисти. Адже мова йде про наші території. Угода повинна стати основою для політичного діалогу », - зазначив Порошенко.

Як повідомляв ДеПо, президент України Петро Порошенко на саміті назвав умови, за яких настане перемир'я на Донбасі.