Порошенко вирішив бити Яценюка прийомами Ющенка

Нинішній конфлікт між президентом та прем’єром нагадує сумнозвісні відносини Ющенка та Тимошенко
Depo.Влада
18 лютого 2016 11:15
ФОТО: depo.ua
Порошенко вирішив бити Яценюка прийомами Ющенка
Порошенко вирішив бити Яценюка прийомами Ющенка

Учорашнє засідання фракції БПП, яке проходило на Банковій, як і очікувалось, було присвячено єдиному питанню: що робити з Арсенієм Яценюком та Кабміном, які після провалу голосування за їх відставку у вівторок тепер можуть залишатися на своїх місцях аж до осені. Зрозуміло, що для Петра Порошенка Яценюк мов більмо на очі, але як тепер його прибрати? За результатами засідання фракції нардеп Мустафа Найєм повідомив, що очільнику уряду дали три місяці на те, щоб піти у відставку. "Є стратегічне рішення, що Яценюк має піти. Це має статися протягом трьох місяців. Що буде через 3 місяці президент не пояснив, але за цей час ми маємо дати оцінку дій уряду", -  сказав він.

Втім, пізніше на простори ЗМІ вигулькнув голова фракції БПП Юрій Луценко, який ще більше заплутав ситуацію, заявивши, що ніяких трьох місяців Порошенко під час зустрічі з депутатами Яценюку не давав. "Я був на цій зустрічі  і чув все, що сказав президент. Він сказав, якщо парламент не зміг звільнити прем'єра, то прем'єр має можливість або запропонувати нову помісячну програму діяльності або прийняти рішення про неможливість надалі бути прем'єром", - сказав Луценко. Він також зазначив, що у Яценюка є така програма, і її потрібно оприлюднити. "Програма існує, я її бачив. Прем'єр може набрати нову команду виконавців. Треба її оприлюднити на обговорення громадськості", - сказав Луценко, зазначивши, що це питання двох наступних тижнів.

Кому тепер вірити? Голові фракції Луценку, чи його заступнику Найєму? Як би там не було, але тактика президента в будь-якому разі спрямована на одну-єдину ціль: Яценюк сам повинен піти з посади. Втім, утопічність даного бажання – очевидна. Яценюк, який пройшов у вівторок поміж крапельок, тепер явно буде сміятися з забаганок Порошенка.

Адже свобода для маневру у команди президента досить обмежена. Так, БПП буде максимально саботувати роботу уряду, провалюючи подані ним законопроекти. Але, за великим рахунком, це було й раніше, коли ВР ухвалювала лише десяту частину тих законопроектів, що були подані Кабміном.

Загалом, даний конфлікт до болі нагадує відносини між Тимошенко та Ющенком. Яценюк буде топити Порошенка, говорячи, що в нього є пакет реформ, але його ухваленню заважає президент. У відповідь Яценюку будуть прилітати звинувачення у фактичній нелегітимності у ВР та відсутності підтримки з боку суспільства.   

Якщо порівнювати Яценюка з Порошенком та Тимошенко з Ющенком, то варто згадати, чим все скінчилися. Тоді дискредитувавши один одного, герої "помаранчевого" Майдану дали змогу прийти до влади Януковичу. Здається зараз найкращим виходом з ситуації можуть стати лише парламентські вибори, бо інакше програють усі…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада